"Malowane" osoby poza parlamentem, racjonalna opozycja... Sachajko: Jest szansa zmienić Polskę

- Staramy się współpracować z PiS, bo jest szansa, aby odmienić polską rzeczywistość, zmienić daleko ustrojowo Polskę tak, aby "malowane" osoby, które oszukują Polaków, więcej nie dostawały się do parlamentu - mówił w programie Tomasza Sakiewicza "Polityczna kawa" Jarosław Sachajko (Kukiz'15 - Demokracja Bezpośrednia). - W tej chwili mamy jednak totalną opozycję opowiadającą dyrdymały - dodał.

PrtSc/ Telewizja Republika

Umowa o współpracy programowej PiS i Kukiz'15 to efekt wielu spotkań, z których ostatnie, w którym uczestniczyli Kaczyński i Kukiz, odbyło się 31 maja w KPRM. Politycy Kukiz'15 od wielu miesięcy rozmawiali z PiS na temat porozumienia programowego, które miałoby polegać na wzajemnym wspieraniu swoich projektów ustaw. Kukizowi zależy m.in. na tym, aby wprowadzić do polskiego porządku prawnego instytucję sędziów pokoju, tzw. ustawę antykorupcyjną oraz rozpocząć prace nad wprowadzeniem w Polsce ordynacji mieszanej w wyborach do Sejmu.

O szczegółach porozumienia PiS-Kukiz mówili w programie Tomasza Sakiewicza "Polityczna kawa" Marek Suski (PiS) oraz Jarosław Sachajko (Kukiz'15 - Demokracja Bezpośrednia).

Porozumienie już jest podpisane. Na początku przyszłego tygodnia nasi liderzy ogłoszą jego treść i mam nadzieję, że te postulaty, z którymi szliśmy w 2015 roku, jak również to, co wypracowaliśmy przed całą kadencję, będzie wprowadzane w życie. Polacy zasługują na to, żeby mieć racjonalną opozycję, która rozumie, o co chodzi w dobru wspólnym. Mam nadzieję, że pozostali parlamentarzyści czytają ze zrozumieniem Konstytucję, bo artykuł pierwszy Konstytucji mówi o dobru wspólnym. Wszyscy parlamentarzyści powinni - zachowując zasady demokracji, czyli szanując to, że jakieś ugrupowanie, czy ugrupowania wygrały wybory i odpowiadają za to, co się w Polsce dzieje - współpracować z tym ugrupowaniem. W tej chwili mamy jednak totalną opozycję, która nie podpowiada, co należy zrobić, poprawić, a wprost przeciwnie: opowiada dyrdymały, mówiąc o tym, że oni wiedzą, co trzeba zrobić, ale najpierw muszą wygrać. To jest absurdalne zachowanie i mam nadzieję, że poza skrajnymi ugrupowaniami Polacy się nie dadzą nabrać na taki "myk"

- mówił Jarosław Sachajko.

Staramy się współpracować z PiS, bo jest szansa, aby odmienić polską rzeczywistość, zmienić daleko ustrojowo Polskę tak, aby "malowane" osoby, które oszukują Polaków, więcej nie dostawały się do parlamentu

- dodał.

Zdaniem Marka Suskiego "każdy, kto chce pracować dla Polski, jest mile widziany, również państwo z klubu Kukiz".

Czy coś z tego wyjdzie? Wydaje mi się, że tak, bo w wielu kwestiach myślimy podobnie. W poniedziałek zostanie zawarty publicznie sojusz i będzie konferencja wspólną prezesa PiS z Pawłem Kukizem, deklaracja wspólnej pracy nad ustawami (...) W tym wypadku będzie szło ku lepszej legislacji

- wskazał.

Liczę, że ta współpraca będzie dobra dla Polski

- zaznaczył.


W pierwszych dniach czerwca w Sejmie złożony został pierwszy wspólny projekt PiS i Kukiz'15 tzw. ustawy antykorupcyjnej. Proponowane rozwiązania nowelizują szereg ustaw, m.in. Kodeks karny, ustawę o wykonywaniu mandatu posła i senatora, ustawę o partiach politycznych oraz ustawę o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Ich głównym celem jest zaostrzenie kar w stosunku do osób skazanych za korupcję.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Polityczna Kawa #polityka #Kukiz'15 #PiS

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo