"Zawsze tymi lewakami będziecie". Ostra wymiana zdań między posłami

Jak się okazuje człowiek lewicy zawsze człowiekiem lewicy będzie. Czy on będzie z Komunistycznej Partii Polski, czy z Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej czy z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, czy z Wiosny czy z jesieni, czy z Teraz czy z Nowoczesnej – zawsze tymi lewakami będziecie – powiedział w „W punkt” w Telewizji Republika poseł Piotr Kaleta. Wywiązała się ostra rozmowa z posłem Markiem Dyduchem z lewicy o praworządności.

W punkt
screenshot/ Telewizja Republika

W piątek przekazano, że prezes TSUE zdecydował o rozpoznaniu w trybie przyspieszonym spraw dotyczących mechanizmu warunkowości, służącego ochronie budżetu UE w przypadku naruszenia praworządności w państwach członkowskich. Jak poinformował TSUE rozprawa odbędzie się 11 i 12 października.

W maju Parlament Europejski złożył do Trybunału Sprawiedliwości UE wniosek, aby ten w przyspieszonym trybie zajął się skargą Polski i Węgier, dotyczącą mechanizmu powiązania unijnych funduszy z praworządnością. Chodzi o skargi, jakie Polska i Węgry w marcu złożyły do Trybunału na tzw. mechanizm warunkowości w budżecie UE.

Z kolei w czwartek Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie mechanizmu warunkowości. Skrytykował w niej Komisję Europejską za to, że nie uruchomiła procedury określonej w rozporządzeniu w sprawie warunkowości w "najbardziej oczywistych przypadkach naruszeń praworządności w UE".

Poseł Marek Dyduch z Lewicy ocenił, że jesteśmy jako kraj jednym z elementów Unii Europejskiej.

Unia nie może nam wszystkiego narzucać, ale ma pewne prawa w stosunku do nas, tak jak my mamy pewne prawa w stosunku do Unii. Kwestia praworządności jest wyraźnie zapisana przy przydziale środków unijnych i na to zwracam uwagę. Opozycja po prostu wykorzystuje tę pozycję, która została też została zaakceptowana przez rząd i przez większość Prawa i Sprawiedliwości

– powiedział polityk Lewicy.

Na te słowa zareagował poseł Piotr Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości.

Jak się okazuje człowiek lewicy zawsze człowiekiem lewicy będzie. Czy on będzie z Komunistycznej Partii Polski, czy z Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej czy z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, czy z Wiosny czy z jesieni, czy z Teraz czy z Nowoczesnej – zawsze tymi lewakami będziecie. Takimi lewakami, którymi jak się okazuje potrzebują mieć takiego bicza nad sobą, ponieważ wy nic we własnym kraju dobrego nie widzicie, tylko chcecie wziąć wszystko to, co jest z zewnątrz. To jest dramatyczna wypowiedź pana posła, który nie rozumie nawet jednej, bardzo podstawowej rzeczy. Przez chwilę przyjmijmy, że to rozumowanie posła z lewicy było logiczne, to panie pośle praworządność w Polsce nie może być dla pana jeśli chodzi o związki homoseksualne, małżeństwa i adopcję dzieci, ponieważ to są zapisy konstytucyjne. Jeżeli byśmy chcieli to zmienić, to musielibyśmy zmienić konstytucję. Dziwię się, że poseł z takim długim doświadczeniem o tym pojęcia nie ma, to jest dramatycznie nielogiczna pana wypowiedź

– stwierdził polityk PiS.

"Pan poseł z lewicy mówi o tym, że Unia Europejska nam zakazuje to, zakazuje tamto, ponieważ my chcemy powiedzieć jakieś słowa „sprawdzam”. Ja jestem wychowany w taki sposób, że wszystkie kłopoty, problemy i trudność, jeśli się pojawiają rozwiązuje je we własnej rodzinie, a nie idę do sąsiada, do jakiś dziwnych osób i nie pytam ich, jak mam te problemy rozwiązać" - ocenił.

Uważam, że moja rodzina na tyle jest silna, że poradzi sobie z tym sama. Jeśli pan ma z tym problem, to widocznie on z czegoś wynika, natomiast jest on o tyle niebezpieczny, że dotyka naszego kraju, naszych obywateli. Jeżeli nawet lewica widzi jakieś zagrożenie, to powinna być na tyle logiczna, by je rozwiązać u nas, w polskiej polityce. Mamy tyle płaszczyzn do dyskusji, tylko te rozmowy trzeba podjąć w sposób właściwy i prawidłowy, a nie wypuścić waszych przedstawicieli jak Biedroń, Sikorski, Róża Thun i cała reszta. Cokolwiek stanie się nawet dobrego w polskiej polityce, oni będą przekazywali, że to jest coś złego

– dodał poseł Piotr Kaleta.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#polityka

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo