Szacunek dla Eriksena! Wspaniała postawa kibiców Danii i Finlandii. Wzruszający moment

Kibice, którzy na stadionie w Kopenhadze śledzili mecz Euro 2020 Dania - Finlandia zamarli, gdy Christian Eriksen padł nieprzytomny na murawę. Walka o jego życie zakończyła się sukcesem. Fani obu drużyn zdobyli się na fenomenalny gest. Finowie i Duńczycy połączyli się w jednym celu.

Zdjęcie ilustracyjne
screen z twitter.com

Była 43. minuta spotkania Dania-Finlandia. Nagle na murawę upada Eriksen. Nie był przez nikogo popychany, nie miał nawet kontaktu z piłką. Upada i się nie rusza. Kamera robi zbliżenie i wyraźnie widać, że 29-letni piłkarz jest nieprzytomny.

Po chwili podbiegli do niego inni piłkarze, jako pierwsi Martin Braithwaite i Thomas Delaney, a ten drugi zaczął energicznie wzywać pomoc medyczną. Ratownicy medyczni po kilkunastu sekundach rozpoczęli reanimację na boisku, a leżącego Eriksena otoczyli szczelnie koledzy z zespołu. Na ich twarzach było widać przerażenie, pojawiły się łzy. Trybuny, na których zasiadło 16 tys. widzów zamilkły.

Na szczęście, życie piłkarza udało się uratować. Odzyskał przytomność, jest w szpitalu. Rozmawiał nawet z zespołem, po czym mecz został wznowiony. 

Na szczególną uwagę zasługuje postawa kibiców. Fani obu zespołów zgotowali Eriksenowi wielkie owacje. Fani Finlandii skandowali jego imię, po czym duńscy fani dodawali nazwisko. 

To był piękny gest:

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Dania Finlandia #Euro 2020 #Christian Eriksen

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo