Polscy piłkarze mieli odprawę, gdy Eriksen walczył o życie. Ta wiadomość ich zszokowała

Team menedżer reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski powiedział, że w momencie, gdy Duńczyk Christian Eriksen zasłabł na murawie w meczu mistrzostw Europy z Finlandią, biało-czerwoni mieli odprawę taktyczną w Sopocie. "Dowiedzieli się wkrótce później. Wszyscy byli w szoku" - dodał.

Christian Eriksen był reanimowany na boisku
twitter.com

29-letni duński piłkarz zasłabł na murawie w Kopenhadze, bez kontaktu z rywalem, pod koniec pierwszej połowy. Najpierw długo był reanimowany na boisku, a potem zwieziono go na noszach. Ze szpitala docierały dobre informacje, że Eriksen jest przytomny i trwają badania. UEFA - po konsultacjach z piłkarzami obu drużyn - podjęła decyzję o wznowieniu gry. Finlandia zwyciężyła ostatecznie 1:0.

Wiadomość o zasłabnięciu słynnego Duńczyka wywołała oczywiście poruszenie m.in. w reprezentacji Polski, która w swojej bazie w Sopocie przygotowuje się do poniedziałkowego meczu ME w Sankt Petersburgu ze Słowacją.

"Piłkarze nie widzieli tej sytuacji w trakcie spotkania transmitowanego w telewizji, ponieważ mieli właśnie odprawę poświęconą niedzielnemu treningowi i poniedziałkowemu meczowi ze Słowacją. Dowiedzieli się wkrótce później. Oczywiście wszyscy byli w szoku. Ja również, zresztą akurat oglądałem ten mecz" - powiedział Kwiatkowski.

- Nie ukrywam, że bardzo mnie to poruszyło. Różne myśli pojawiły się w tym czasie. Ale najważniejsze, że chyba wszystko jest w porządku. Opieram się na oficjalnych komunikatach oraz fakcie, że mecz został wznowiony i dokończony. Niestety, takie sytuacje już w przeszłości się zdarzały, niektóre kończyły się tragicznie. Bardzo nie chcemy, żeby kiedykolwiek się powtórzyły. Jak powiedziałem, wznowienie meczu oznacza, że wszystko zakończyło się dobrze

 - dodał team menedżer kadry i rzecznik PZPN.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#reprezentacja Polski

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo