Simon Kjaer: Cichy, ale wielki bohater. Kapitan, który zachował zimną krew

Cały świat zamarł, gdy Christian Eriksen upadł na boisku podczas meczu Euro 2020 Dania - Finlandia. W bezpiecznej pozycji ułożył go kapitan zespołu Simon Kjaer. Chwilę później Kjaer uspokajał zrozpaczoną partnerkę reanimowanego zawodnika. Te obrazki zostaną zapamiętane na długo.

Simon Kjaer
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Do zdarzenia doszło około 43. minuty spotkania przy stanie 0:0. Eriksen bez żadnego kontaktu upadł na boisko i od razu stracił przytomność. Powtórki telewizyjne pokazały blednącego Eriksena zanim jeszcze kolega z drużyny Joakim Maehle zagrał do niego piłkę.

Po chwili podbiegli do niego inni piłkarze. Jednym z pierwszych był kapitan reprezentacji Simon Kjaer. Ratownicy medyczni po kilkunastu sekundach rozpoczęli reanimację na boisku, a leżącego Eriksena otoczyli szczelnie koledzy z zespołu. Na ich twarzach było widać przerażenie, pojawiły się łzy.

Na boisku pojawiła się też partnerka reanimowanego piłkarza - Sabrina Kvist Jensen. Kjaer wraz z bramkarzem Kasperem Schmeichelem pocieszali ją. Ten obrazek był niezwykle wzruszający...

Postawę Kjaera doceniają kibice na całym świecie. Również z Polski nie brakuje głosów uznania.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Christian Eriksen #Simon Kjaer

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo