Lewica pokonana własną bronią! Wystarczył jeden komentarz Stanowskiego do poseł Żukowskiej

Poseł Anna Maria Żukowska z Lewicy wdała się w dyskusję na Twitterze z dziennikarzem sportowym Krzysztofem Stanowskim. Postanowiła ona rozliczyć Stanowskiego z tego, jakich gości zaprasza do swojego programu "Hejt Park" w Kanale Sportowym - a konkretnie: jakiej płci są ci goście. Odpowiedź mogła ją zaskoczyć.

Anna Maria Żukowska i Krzysztof Stanowski
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Działaczka feministyczna Maja Staśko miała wkrótce gościć w programie "Hejt Park" w Kanale Sportowym. Jak sama informowała na Twitterze, została zaproszona przez Iwonę Niedźwiedź, jedną z prowadzących program. Kiedy dowiedział się o tym jeden z szefów kanału - Krzysztof Stanowski, odwołał wizytę Staśko. Argumentował, że nie jest ona żadną ważną postacią w debacie publicznej. 

"Hejt Park" to program, w którym goszczą nie tylko sportowcy. Ostatnio pojawili się w nim m.in. Jaś Kapela i Sidney Polak, którzy przekonywali o słuszności wprowadzenia ustawy reprograficznej. Stanowski jest jej przeciwnikiem. 

Temat gości "Hejt Parków" postanowiła poruszyć w mediach społecznościowych poseł Anna Maria Żukowska z Lewicy. Stwierdziła, że Stanowski nie zaprosił jeszcze do programu prowadzonego przez siebie ani jednej kobiety. - Boi się Pan, czy co? - zapytała. 

Odpowiedź była zaskakująca. Stanowski stwierdził bowiem, że czterech jego gości... identyfikowało się jako kobiety. - Proszę usunąć nieprzyjemny dla nich tweet - stwierdził z przekąsem. Kiedy Żukowska domagała się wyjaśnień, o których gości chodzi, dziennikarz odparł:

To jest ich prywatna sprawa, nie rozumiem jak pani może misgenderyzować moich gości i jeszcze chcieć ich wytykać palcami w tym nietolerancyjnym społeczeństwie

Skąd my znamy te sformułowania? Tak, właśnie z wpisów lewicowych działaczy. Wygląda na to, że tym razem Lewica została pokonana... swoją własną bronią. 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Anna Maria Żukowska #Krzysztof Stanowski

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo