Drogie posiadłości współzałożycielki Black Lives Matter. Członkowie ruchu domagają się przejrzystości

W obliczu wzmożonej kontroli gigantycznych wydatków współzałożycielki Black Lives Matter, Patrisse Cullors, która kupiła kilka domów o łącznej wartości ponad 3 mln dolarów, oddziały BLM domagają się więcej odpowiedzialności i przejrzystości w organizacji.

The Laura Flanders Show, CC BY 3.0 , via Wikimedia Commons

Konflikty w BLM pojawiły się tuż po tym, jak Cullors ogłosiła, że zrezygnuje z funkcji dyrektora wykonawczego fundacji BLM po pytaniach o jej finanse. Współzałożycielka Black Lives Matter podjęła taką decyzję w związku z krytyką jej wystawnego stylu życia. Jak donoszą media, lewicowa aktywistka wybudowała ostatnio posiadłość wartą 1,4 miliona dolarów z ogrodzeniem i bramą elektryczną.

Sąsiad Cullors przekazał serwisowi informacyjnemu, że podwykonawca powiedział mu, że drewniane ogrodzenie luksusowego domu w Kanionie Topanga otoczy całą nieruchomość i a jego szacunkowa wartość to 35 tys. dolarów.

„Będzie miał elektroniczną bramę w części podjazdowej, drzwi dla pieszych i budkę telefoniczną oraz inne środki bezpieczeństwa i kamery”

– powiedział Daily Mail.

Według branżowego bloga, Cullors zapłaciła za dom gotówką.

„Na nieruchomości nie ciąży kredyt hipoteczny”

- powiedział lokalny pośrednik handlu nieruchomościami, który dodał, że dom został kupiony przez podmiot o nazwie „Abolitionist Entertainment, LLC”.

Cullors poinformowała o rezygnacji ze stanowiska pośród kontrowersji dotyczących finansów grupy i jej osobistego majątku – w tym zakupu czterech wysokiej klasy domów za 3,2 miliona dolarów.

Ustąpienie Cullors jednak nie wystarczy, aby zaspokoić dążenie oddziałów BLM do zmian w organizacji. Odnosząc się do początkowych apeli o większą przejrzystość i odpowiedzialność z „BLM 10” (nazwa dziesięciu oryginalnych rozdziałów BLM-red.), nowa grupa nazwana „BLM 10 Plus” również zabrała głos.

„BLM 10 Plus kontynuuje wezwanie do przejrzystości i, co najważniejsze, do odpowiedzialności opartej na zasadach ruchu. Problemy, które podkreśliliśmy w ramach ruchu Black Lives Matter, nie są unikalne dla tej grupy ani dla osób kolorowych” – napisano w oświadczeniu.

 

 Źródło: Fox News, Daily Mail, niezalezna.pl,

 

#Patrisse Cullors #USA #Black Lives Matter

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo