Były szef MSW państwa NATO za kratami. Grozi mu dożywocie za szpiegowanie dla Rosji

Sąd w Rydze zdecydował dziś o aresztowaniu pozbawionego immunitetu posła prorosyjskiego ugrupowania opozycynego w jednoizbowym parlamencie Łotwy Jānisa Ādamsonsa, który jest podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji - podała łotewska agencja informacyjna LETA.

AJEL / CC0

Dzień wcześniej łotewski parlament pozbawił immunitetu Ādamsonsa, który reprezentuje partię Zgoda, broniącą interesów rosyjskojęzycznej ludność Łotwy.

W połowie tal 90-ch polityk pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych Łotwy, a obecnie w łotewskim sejmie jest członkiem komisji obrony, spraw wewnętrznych i zapobiegania korupcji. Według śledczych, ma dostęp do informacji zawierających tajemnice państwowe.

Śledczy również podejrzewają, że Ādamsons przekazywał Rosji informacje o zakupach wojskowych oraz budżecie. Oprócz tego deputowany mógł informować Moskwę o stanowisku państw bałtyckich w kwestii gazociągu Nord Stream 2.

Jak informuje agencja LETA, służba bezpieczeństwa Łotwy chce postawić Ādamsonsowi ponad 40 zarzutów. Politykowi grozi dożywocie.
 

 


Źródło: niezalezna.pl

Olga Alehno
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo