IMGW ostrzega przed burzami. Zobacz, gdzie wystąpią

Mieszkańcy Śląska, Małopolski oraz Podlasia muszą liczyć się z tym, że na tym obszarze mogą wystąpić w piątek burze. Na Śląsku i w Małopolsce może też padać grad.

pixabay

Poza tym piątkowy wieczór i noc będzie ciepła. Popołudniu na południu kraju mogą pojawić się lokalne burze. W nocy przelotnie popada na południowym wschodzie kraju – poinformowała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Wzdłuż granicy wschodniej występują burze. Jak zaznaczyła synoptyk, "są to pojedyncze burze i nie ma w nich na razie silnych opadów deszczu ani porywów wiatru". Mogą pojawiać się na tym obszarze lokalnie aż do późnego wieczora. Po południu zagrzmieć może również na południu kraju.

Czeka nas ciepły wieczór i noc. Po południu najcieplej będzie na południowym zachodzie kraju. Tam temperatura wyniesie 25 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze termometry pokażą 20-21 stopni.

W nocy na południowym wschodzie występować będą przelotne opady deszczu. Natomiast w drugiej części nocy, a właściwie nad ranem przelotne opady deszczu pojawią się na Wybrzeżu, na Pomorzu i na krańcach zachodnich. Na przeważającym obszarze będą to słabe opady. "Natomiast najmniej prawdopodobne będą w centrum kraju" – zaznaczyła synoptyk.

Będzie ciepło. Najwyższa temperatura w nocy będzie na zachodzie kraju i wyniesie 15-16 stopni. Na pozostałym obszarze będzie od 10 do miejscami 14 stopni.

Opady, które już nad ranem będą występowały na zachodzie i północy kraju, "związane będą z przesuwaniem się nad Polską strefy chłodnego frontu atmosferycznego" – przekazała Grażyna Dąbrowska.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

as
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo