Iga Świątek w paryskim finale! Polka i Bethanie Mattek-Sands blisko triumfu w Roland Garros

Iga Świątek wspólnie z Bethanie Mattek-Sands zagra w finale gry podwójnej Rolanda Garrosa. Polsko - amerykański duet tenisistek pokonał w wielkoszlemowym French Open parę Irina-Camelia Begu i Nadia Podoroska 6:3, 6:4.

Iga Świątek i Bethanie Mattek Sands zagrają w finale French Open
fot. twitter.com/matteksands

Iga Świątek po wygraniu turnieju singlistek French Open w zeszłym roku ma okazję do powtórzenia sukcesu w Paryżu - tym razem w deblu, gdzie doskonale uzupełnia się z doświadczoną 36-letnią Betthanie Mattek-Sands. Polsko-amerykański duet znakomitą formę potwierdził w stolicy Francji po raz kolejny w piątek.

Pierwszy set półfinału dobrze rozpoczął się dla Igi Świątek i Betthanie Mattek-Sands. Faworytki wygrały dwa gemy i chociaż później Amerykanka została przełamana, to nie miało to większego wpływu na przebieg partii. Mattek-Sands doskonale zachowała się przy siatce i po kolejnym wykorzystanym break-poincie zrobiło się 5:3. Dzieła dopełniła dobrze dysponowana Polka. Iga doskonale serwowała i zakończyła seta. Po 20-latce nie było widać trudów turnieju, czy jakiejkolwiek nerwowości po przegranym ćwierćfinale singla z Marią Sakkari.

Iga Świątek i Mattek-Sands dominowały w pierwszym secie

Begu i Podorska nie zamierzały się poddawać. Przy stanie 1:0 w drugim secie miały trzy okazje do przełamania podania Świątek, ale po zaciekłej walce - spowodowanej słabszym serwisem Polki - udało się podopiecznej Piotra Sierzputowskiego wybronić. Również kolejny gem był emocjonujący i bardzo wyrównany. Podorska utrzymała ostatecznie swoje podanie i wspólnie z Rumunką prowadziły 2:1.

Potężny forhend Igi Świątek

Break-pointów w drugiej partii nie brakowało, ale przełamanie przyniósł dopiero siódmy gem. Iga fantastycznie forhendem zakończyła wymianę i wspólnie z Bethanie była bliżej końcowego zwycięstwa - prowadziły 4:3, a Amerykanka serwowała i zwiększała różnicę. Po chwili rywalki znalazły się pod presją przegrania meczu - wybroniły się, jednak w następnym gemie Iga serwowała. Begu i Podoroska walczyły dzielnie, miały nawet znów break-point, ale to Polka i Amerykanka zdobyły ostatni punkt i mogły wznieść ręce w górę, w geście radości.

We French Open nie dojdzie niestety do spotkania duetów polsko-amerykańskich w finale debla. Magda Linette i Bernarda Pera przegrały we wcześniejszym spotkaniu z Barborą Krejcikovą i Katerina Siniakovą 1:6, 2:6. Rozstawione z numerem "drugim" Czeszki są faworytkami do końcowego triumfu w paryskiej imprezie. Krejcikova jest prawdziwą rewelacją Rolanda Garrosa - wystąpi także w finale gry pojedynczej.

Iga Świątek, Bethanie Mattek-Sands (Polska, USA, 14) - Irina-Camelia Begu, Nadia Podoroska (Rumunia, Argentyna) 6:3, 6:4

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Iga Świątek #tenis #Roland Garros #French Open #Bethanie Mattek-Sands

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo