Sakiewicz w TVP Info: „W UE działa prawo silniejszego”

Prawo w Unii Europejskiej przestaje istnieć, zostaje zastąpione przez prawo silniejszego– komentował dziś redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, prezes zarządu TV Republika Tomasz Sakiewicz na antenie TVP Info dokument Parlamentu Europejskiego ws. praworządności, uderzający w Polskę i Węgry.

print screen tvp.info

Wczoraj eurodeputowani przyjęli kontrowersyjną rezolucję w sprawie mechanizmu warunkowości. Zawiera ona krytykę Komisji Europejskiej za to, że nie uruchomiła procedury „w najbardziej oczywistych przypadkach naruszeń praworządności”. Rezolucji sprzeciwiali się politycy PiS, z kolei przedstawiciele PO popierali to rozwiązanie.

Dziś o odniesienie do tej kwestii na antenie TVP Info został poproszony redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, prezes zarządu TV Republika Tomasz Sakiewicz.

Prawnicy też mają wątpliwości, bo zgodnie z traktatem o Unii Europejskiej – „Wszelkie kompetencje nie przyznane Unii, należą do państw członkowskich”. I Parlament Europejski ignoruje niejako te przepisy - o czym mówił profesor Ryszard Legutko. Że jest to istotny problem z praworządnością, ale we wspólnocie – mówił prowadząca.

- Prawo w Unii przestaje istnieć. Jest prawo silniejszego. Oni sobie zdają sprawę, że to co robią, nawet nie ma instrumentów prawnych do realizacji. Dlatego wysyłają groźby, zarówno wobec Polski, jak i wobec instytucji unijnych: - Działajcie nielegalnie, ale działajcie skutecznie

- ocenił Sakiewicz.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

oa
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo