Polityk PO odchodzi z Sejmu. Złożył mandat poselski

Kilion Munyama z Koalicji Obywatelskiej jeszcze w czerwcu obejmie stanowisko w Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych, gdzie będzie zajmować się relacjami UE-Afryka - poinformował rzecznik PO Jan Grabiec. W Sejmie Munyamę zastąpi b. poseł Zbigniew Ajchler.

Killion Munzele Munyama
Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

- Poseł Koalicji Obywatelskiej Kilion Munyama złożył mandat posła na Sejm RP w związku z tym, że wygrał konkurs na stanowisko w Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych, gdzie ma zajmować się relacjami Unia Europejska - Afryka. Nowy urząd ma objąć już 15 czerwca

 - powiedział Grabiec. Europejska Służba Działań Zewnętrznych (ESDZ) jest unijną służbą dyplomatyczną. Odpowiada za stosunki dyplomatyczne UE z państwami spoza UE oraz prowadzi politykę zagraniczną i bezpieczeństwa UE.

Jak dodał, Munyamę w klubie KO zastąpi były poseł Zbigniew Ajchler. "Ślubowanie poselskie ma złożyć na posiedzeniu Sejmu 15 czerwca" - przekazał rzecznik Platformy.

Killion Munzele Munyama - ekonomista, dr hab. nauk ekonomicznych pochodzi z Zambii (urodził się w 1961 r. w Makali, w dawnej Federacji Rodezji i Niasy). W Sejmie zasiadał od 2011 r. W obecnej kadencji pracował w Komisji Spraw Zagranicznych.

Zbigniew Ajchler był posłem w poprzedniej kadencji Sejmu (2015-2019). Jest absolwentem Akademii Rolniczej w Poznaniu. W przeszłości był radnym sejmiku wielkopolskiego; należał wówczas do SLD. Jest bratem obecnego posła Lewicy Romualda Ajchlera.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Kilion Munyama #Platforma Obywatelska

mk
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo