Trwa ewakuacja Sądu Najwyższego

Pracownicy Sądu Najwyższego przy Placu Krasińskich zostali wezwani do natychmiastowego opuszczenia gmachu. Powodem ewakuacji jest wykryte zagrożenie. Anonim przekazał informację o podłożonych ładunkach wybuchowych.

fot. Aleksander Mimier/ niezalezna.pl

„W gmachu Sądu Najwyższego zarządzono ewakuację w związku z wykrytym zagrożeniem. Jak poinformował profil SN w mediach społecznościowych, ewakuacja ma związek z informacją o podłożeniu bomby” - informuje wprost.pl.

W budynku SN nadano komunikat: „"uwaga, uwaga, w budynku zostało wykryte zagrożenie. Proszę natychmiast opuścić budynek, korzystając z oznakowanych dróg i wyjść ewakuacyjnych”.

- O 11.19 otrzymaliśmy zgłoszenie. Teraz na miejscu policjanci wykonują rozeznanie pirotechniczne, na polecenie kierownika obiektu zarządzono ewakuację. Na obecną chwilę nie mamy nic potwierdzonego

- przekazało portalowi biuro prasowe Komendy Stołecznej Policji.

Na profilu Sądu Najwyższego na Twitterze podano, że ewakuacja ma związek z telefonem informującym o podłożonych ładunkach wybuchowych.

To kolejna sytuacja tego typu w ostatnich miesiącach - o podłożeniu bomby w gmachu Sądu Najwyższego informowano też w połowie maja, w dniu, gdy Izba Cywilna sądu zebrała się w pełnym składzie, by rozpatrzyć przedstawione przez I prezes SN Małgorzatę Manowską zagadnienia dotyczące spraw odnoszących się do kredytów walutowych.

 

Źródło: niezalezna.pl, wprost.pl, Twitter

am
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo