W Platformie Obywatelskiej napięcie rośnie. Budka ujawnia, do czego będzie namawiał Tuska

Kolejny raz głośno jest o możliwym powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki. Dziś w tej sprawie głos zabrali Borys Budka i Grzegorz Schetyna. Aktualny lider PO wskazał, że będzie namawiał Tuska do mocniejszego zaangażowania się w polską politykę. Z kolei były przywódca partii unikał odpowiedzi, wskazując "najlepszy adres".

Donald Tusk
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

W najbliższy wtorek lub środę ma dojść do spotkania szefa Europejskiej Partii Ludowej, byłego premiera Donalda Tuska z liderem PO Borysem Budką. Nie jest jednak jeszcze pewne, gdzie obaj politycy się spotkają - w Polsce, czy w Brukseli.

Budka pytany o to planowane spotkanie na piątkowej konferencji prasowej w Mysłowicach powiedział, że jest to kolejne jego spotkanie z Tuskiem. "My spotykamy się dosyć regularnie, odkąd zostałem szefem Platformy, w Warszawie, w Gdańsku czy w Brukseli" - powiedział szef PO. "Ja, ceniąc Donalda Tuska, jego wiedzę, doświadczenie, zawsze mogę liczyć na jego dobrą radę" - dodał Budka.

Podkreślił, że będzie namawiał Tuska do tego, "by jeszcze aktywniej włączył się w polską politykę".

Jest szefem Europejskiej Partii Ludowej, najbardziej doświadczonym politykiem Platformy Obywatelskiej, byłym premierem, byłym szefem Rady Europejskiej. I niewątpliwie ta rola, którą w przyszłości może odegrać, jest bardzo znacząca

 - powiedział przewodniczący PO.

Schetyna wskazuje "najlepszy adres"

Również Grzegorz Schetyna został zapytany w wywiadzie, czy planuje spotkanie z Donaldem Tuskiem.

- Dzisiaj przewodniczącym Platformy Obywatelskiej jest Borys Budka i z tego co wiem, i co słyszę, to z nim umawia się Donald Tusk na temat analizy bieżącej sytuacji i przygotowania pomysłów na przyszłość. Uważam, że to jest najlepszy adres

 - odpowiedział były szef PO.

Według niego, PO jako "alternatywa dla PiS, największa partia opozycyjna, musi mieć własny pomysł na to, jak traktować deklaracje swojego honorowego przewodniczącego i twórcę PO Donalda Tuska, który mówi, że chce wrócić, chce żeby Platforma nie przeszła tylko do historii, chce być aktywny w polskiej polityce".

- Więc to jest temat do rozmowy przewodniczącego PO z Donaldem Tuskiem, z honorowym przewodniczącym

- powiedział Schetyna.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Platforma Obywatelska #Donald Tusk

Michał Kowalczyk
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo