Dobre wiadomości z polskiej reprezentacji. Paulo Sousa będzie miał z kogo wybierać w meczu ze Słowacją

Do pierwszego meczu polskich piłkarzy na Euro 2020 zostały trzy dni, a z obozu kadry płyną dobre wiadomości. "Nie ma poważnych urazów, które stanowiłyby zagrożenie, że kogoś mogłoby zabraknąć w meczu ze Słowacją" - powiedział w programie "Gość Radia ZET" team menedżer piłkarskiej reprezentacji Jakub Kwiatkowski

Jakub Świerczok zdobył gola w spotkaniu z Rosją przed Euro 2020
fot. pzpn

Nie ma poważnych urazów, które stanowiłyby zagrożenie, że kogoś mogłoby zabraknąć w meczu ze Słowacją. Jedynie Janek Bednarek potrzebuje może dzień, dwa, żeby czuć się pewnie, wrócić do drużyny i normalnie trenować

- przyznał Kwiatkowski i dodał, że zawodnicy są "zmęczeni sezonem i następuje schodzenie z obciążeń treningowych".

Reprezentanci Polski przebywają w Sopocie, a Hotel Marriott Resort & Spa jest ich oficjalną bazą podczas finałowego turnieju. W czwartek indywidualnie ćwiczył jedynie Bednarek.

Team menedżer kadry i rzecznik PZPN, zapytany, o szczepienia zawodników przeciwko koronawirusowi, odpowiedział, że grupa jest zaszczepiona w ponad 90 proc.

Ośmiu piłkarzy nie wzięło szczepionki, z których czterech ma przeciwciała, więc tak naprawdę tylko czterech jest w jakiejś grupie ryzyka.

Opowiadając o celach sportowych Kwiatkowski stwierdził:

Pierwszym jest wygrana ze Słowacją. Zwycięstwo w meczu otwarcia dodaje pozytywnej energii i pewności siebie. Chcemy wyjść z grupy, a co będzie później – to się okaże.

Rzecznik nie ukrywa, że marzeniem jest powtórzenie przynajmniej tego, co było w 2016 roku we Francji. Wówczas Biało-czerwoni osiągnęli ćwierćfinał, przegrywając rzutami karnymi z późniejszym triumfatorem Portugalią.

Polacy polecą do Sankt Petersburga w niedzielę o godz. 14. "Jest trochę zmian, będzie to wyglądało inaczej niż dotychczas. Dzień przed meczem zawsze drużyna ma prawo trenować na stadionie, na którym nazajutrz zagra mecz. Niestety obłożenie murawy jest wysokie i UEFA nie zgodziła się na trenowanie" – wyjaśnił Kwiatkowski.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Euro 2020 #piłka nożna #reprezentacja Polski

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo