W znanej sieci sklepów znaleziono 160 kg kokainy. Wszystko w paczkach z bananami. WIDEO

Funkcjonariusze zabezpieczyli 160 kilogramów kokainy wartej ponad 30 mln zł. "Narkotyki zostały znalezione w kilku punktach znanej sieci sklepów spożywczych" - podał nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik Komendanta Stołecznego Policji. Kokaina znajdowała się w kartonie z bananami.

Kokaina
twitter.com/Policja_KSP/

Narkotyki ujawniono w kilku punktach znanej sieci sklepów spożywczych w Warszawie i pobliskich miejscowościach.

"Policjanci zabezpieczyli ponad 160 kilogramów kokainy. W tej chwili trwają czynności, przede wszystkim mają one charakter operacyjny, dlatego nie wskazujemy na szczegóły. Wartość zabezpieczonych narkotyków przekracza już ponad 30 mln złotych"

- podał rzecznik KSP.

Jak czytamy, działania realizowane są na terenie województw mazowieckiego oraz łódzkiego.

Pierwsze paczki z kokainą ukrytą w kartonie z bananami znaleźli w czwartek pracownicy jednego ze sklepów w Śródmieściu Warszawy - wynika z ustaleń dziennikarzy. Sieć Carrefour przyznała, że banany z kokainą znaleziono w ich sklepie. Z kolei w piątek policjanci podczas czynności znaleźli kolejne kilogramy kokainy ukrytej w kartonach z bananami.

Według informacji, do których dotarli dziennikarze kartony z bananami, w których ukryta była kokaina, zapakowana w małe zielone paczki, zostały wysłane do Warszawy z głównego magazynu zaopatrzenia w Rawie Mazowieckiej. Po przyjeździe do stolicy kartony z bananami trafiły do platformy przeładunkowej, skąd mniejszymi samochodami dostawczymi zostały rozwiezione po warszawskich sklepach.

Jak udało się nieoficjalnie ustalić pierwszy karton z narkotykami znaleziono w jednym z punktów znanej sieci sklepów spożywczych w warszawskim Śródmieściu. Pracownicy sklepu o odkryciu "dziwnych zielonych pakunków" ukrytych pod owocami poinformowali kierownictwo sklepu, które poleciło innym placówkom sprawdzenie kartonów z bananami. Dzięki temu narkotyki znaleziono także w jednym ze sklepów na Mokotowie.

"Potwierdzamy, że w czwartek, 10 czerwca br. w godzinach popołudniowych, w jednym z naszych sklepów w Warszawie, pracownicy znaleźli podejrzane paczki w świeżej dostawie bananów"

- poinformowało Biuro Prasowe Carrefour Polska.

"Zawiadomili oni o tym niezwłocznie policję, która szybko zabezpieczyła partię towaru oraz wszczęła śledztwo, które jest obecnie w toku. Nasza sieć w pełni współpracuje ze służbami we wszystkich aspektach tej sprawy" - zapewniło Biuro Prasowe Carrefour Polska.

"W tej chwili trwają czynności, przede wszystkim mają one charakter operacyjny, dlatego nie wskazujemy na szczegóły. Wartość zabezpieczonych narkotyków przekracza już ponad 30 mln złotych" - podał rzecznik KSP.

W piątek policjanci zabezpieczyli kolejne paczki z kokainą ukrytą w kartonach z bananami. Jednak śledczy w związku z trwającymi czynnościami nie ujawniają ilości zabezpieczonych w piątek narkotyków.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

#Polska #mazowieckie

Michał Gradus
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo