Dyrektor szkoły podejrzany o wyłudzenia

Gdańscy policjanci zatrzymali 51-letniego mężczyznę prowadzącego dwie szkoły, podejrzanego o wyłudzenie pieniędzy pochodzących z dotacji oświatowych przyznawanych przez Urząd Miejski w Gdańsku. Podejrzanemu za popełnione przestępstwa grozi do 8 lat więzienia.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Magdalena Ciska powiedziała, że zatrzymanie 51-letniego mężczyzny, to efekt śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk Oliwa przez funkcjonariuszy zwalczających przestępczość gospodarczą i korupcję z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Według śledczych, dyrektor szkoły poprzez poświadczenie nieprawdy na listach obecności uczniów, posłużył się tą dokumentacją i w 2018 wyłudził z gdańskiego urzędu 230 tysięcy złotych dotacji oświatowych.

- W środę na polecenie prokuratora 51-latek został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Wobec 51-latka prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju, nakazu powstrzymywania się od wykonywania działalności związanej z prowadzeniem placówek oświatowych oraz poręczenie majątkowe

 - dodała Magdalena Ciska.

Mężczyzna odpowie za wyłudzenia dotacji oświatowej pochodzącej z Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Za fałszowanie dokumentacji, wyłudzenie i oszustwo grozi mężczyźnie 8 lat więzienia.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#policja #wyłudzenia dotacji

mk
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo