Abp Gądecki dziękuje premierowi

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła w Polsce podziękował Premierowi RP Mateuszowi Morawieckiemu za decyzję o zmniejszeniu obostrzeń dotyczących liczby wiernych w kościołach i innych miejscach kultu.

Abp Stanisław Gądecki
episkopat.pl

Wczoraj rząd ogłosił kolejne luzowanie obostrzeń. Jak podawaliśmy na niezalezna.pl, od 13 czerwca zmianie ulegną limity osób w kościołach i miejscach kultu - do 50 proc. obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych. Od 26 czerwca będzie możliwość 75 proc. obłożenia w kościołach i miejscach kultu.

Arcybiskup Stanisław Gądecki wystosował w tej sprawie list do premiera.

„Po niełatwych miesiącach bardzo ograniczonej możliwości udziału w nabożeństwach religijnych, decyzja ta była oczekiwana przez miliony wiernych w całej Polsceˮ

– napisał Przewodniczący Episkopatu w liście do Premiera po ogłoszeniu aktualnych zasad bezpieczeństwa epidemicznego.

„Ufam, że najbliższy czas przyniesie całkowite zniesienie obostrzeń sanitarnych w wymiarze społecznym i gospodarczym, a sytuacja epidemiczna w naszej ojczyźnie wróci do normyˮ – podkreślił abp Gądecki.

Na ręce Premiera złożył też podziękowania dla wszystkich osób i instytucji, które są zaangażowane w walkę z pandemią. „Polecam Bogu zmarłych, którzy przegrali walkę z chorobą, prosząc dla nich o życie wieczneˮ – napisał Przewodniczący Episkopatu.

Dziś minister zdrowia Adam Niedzielski podał, że jesteśmy bardzo blisko uzyskania odporności populacyjnej.

 

Źródło: niezalezna.pl

#polska #kościół #koronawirus

Michał Gradus
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo