Jedyny boss "Pruszkowa", który nie cieszy się wolnością. "Słowik" zostaje za kratami

Andrzej Z. przegrał batalię z mazowieckimi „pezetami”, o zakończenie dziewięciomiesięcznego aresztu tymczasowego. Wobec tego pozostaje za kratkami. "Słowik" to jedyny z bossów „Pruszkowa”, który nie jest wolności.

Zdjęcie ilustracyjne
tvp.info screen

Jak przypomina portal tvp.info Andrzej Z. ps. Słowik został tymczasowo aresztowany we wrześniu 2020 roku.

"Pod zarzutami kierowania gangiem, który m.in. korumpował funkcjonariuszy służby więziennej aresztu Warszawa-Białołęka, handlował narkotykami (amfetaminą, marihuaną, mefedronem) oraz sterydami anabolicznymi i alkoholem"

- czytamy.

"+Słowik+ może mówić o pechu. Miesiąc wcześniej wyszedł z aresztu po tym, jak wpłacono za niego 400 tys. zł poręczenia majątkowego. Za kratami siedział od stycznia 2017 r." - podaje portal.

"Iskierka nadziei" na wyjście z więzienia pojawiła się pod koniec maja, kiedy to Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił areszty wobec bossów "Pruszkowa": Leszka D. ps. "Wańka" i Janusza P. ps. "Parasol" oraz "Słowika".

"Tym razem mafiosi są podejrzani o próbę wymuszenia blisko 3,3 mln euro od jednego z biznesmenów. Gdyby nie sankcje do afery białołęckiej, gangster byłby wolny jak ptak" - podają dziennikarze.

Areszt przedłużony

Z informacji TVPInfo wynika, że w czwartek sąd rozpatrywał wniosek o przedłużenie aresztu Andrzejowi Z. ps. Słowik. "Górą byli śledczy, ale sąd zasugerował, że powinni oni podać orientacyjną datę zakończenia postępowania i nie przeciągać tej sprawy" - podaje.

"Ponoć pojawił się wniosek, aby Z. i może jeszcze kilku podejrzanych zostali wyłączeni do odrębnej sprawy, aby jak najszybciej sprawą zajął się sąd"

- dodaje portal, zaznaczając, że "Słowik" decyzją sądu spędzi w areszcie jeszcze trzy miesiące.

"Andrzej Z. to jeden z głównych oskarżonych w procesie gangu pruszkowskiego i ochranianych przez tę mafię oszustów wyłudzających VAT. Według Prokuratury Regionalnej w Szczecinie +między 1 września 2014 r. a 11 września 2018 r. kierował wspomnianą grupą, a jego rola polegała na: koordynowaniu działań poszczególnych członków grupy, w tym wydawaniu poleceń co do sposobu działalności przestępczej, rodzaju i charakteru popełnianych przestępstw, sposobu legalizowania środków pieniężnych, (…) koordynowaniu wraz z Krzysztofem O. i Filipem F. pozorowania obrotu gospodarczego przez ustalone podmioty (…) oraz legalizacji korzyści osiągniętych w wyniku popełnianych przestępstw skarbowych, rozstrzyganiu sporów pomiędzy działającymi grupami przestępczymi na terenie Szczecina, wydaniu poleceń związanych z legalizacją korzyści majątkowych osiąganych w wyniku działalności przestępczej, obrotu kokainą pozostałą po zatrzymaniach członków grupy w styczniu 2017 r.+" - pisze portal tvp.info.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, tvp.info

#Polska

Michał Gradus
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo