Kina, teatry - co się zmieni?

Od 26 czerwca zwiększone zostaną limity widzów w kinach, teatrach i na siłowniach, a od 13 czerwca w instytucjach kultury i rozrywki umożliwione będą sprzedaż oraz spożywanie jedzenia i picia - podało Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

pixabay.com/anncapictures

Na stronie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przypomniano, że informację o wprowadzeniu łagodniejszych zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji przekazali podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jak czytamy w komunikacie, jedną z wprowadzonych zmian jest otwarcie stref gastronomicznych m.in. w kinach, teatrach, na koncertach i w innych instytucjach kultury i rozrywki. Nastąpi ono już w najbliższą niedzielę, tj. 13 czerwca.

Natomiast od soboty 26 czerwca wprowadzony zostanie nowy limit osób odwiedzających wystawy, biblioteki, siłownie i kluby fitness: 1 osoba na 10 m kw. Od tego samego dnia zwiększone zostaną także limity widzów w kinach, teatrach i na obiektach sportowych. Na tych ostatnich zajęte będzie mogło być maksymalnie 50 proc. miejsc. Z kolei kina i teatry będą mogły udostępniać publiczności maksymalnie 75 proc. miejsc na widowni.

Jak podkreślił resort kultury, "limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19".

"Wprowadzone zasady mają obowiązywać do końca wakacji. Harmonogram może być jednak korygowany w oparciu o aktualne dane epidemiczne oraz statystyki szczepień. Pozostałe zasady nie ulegają zmianie"

- czytamy.

W komunikacie przekazano także, że szczegółowe informacje dotyczące wprowadzanych zmian będzie można znaleźć niebawem w rozporządzeniu Rady Ministrów.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo