Spoliczkował Macrona, został skazany. Do więzienia trafi błyskawicznie

28-letni mężczyzna, który we wtorek spoliczkował prezydenta Francji Emmanuela Macrona, został skazany na 18 miesięcy więzienia, w tym 14 - w zawieszeniu. Prokurator żądał dla niego kary 18 miesięcy bezwzględnego więzienia, obrońca zaś wnioskował o karę w zawieszeniu.

Emmanuel Macron
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Sprawca został również pozbawiony praw publicznych na trzy lata oraz przez pięć lat nie będzie mógł posiadać broni.

"Ten czyn jest absolutnie niedopuszczalny" - stwierdził prokurator w akcie oskarżenia, podkreślając, że dokonano go z premedytacją i z użyciem przemocy. "Ten gest nie był chęcią jedynie uderzenia, ale upokorzeniem. Sprawca potraktował swojego rozmówcę jak dziecko, które chciałoby się spoliczkować. Zlekceważył go" - analizował prokurator.

Napastnikowi Damienowi Tarelowi groziły trzy lata więzienia i 45 tys. euro grzywny za napaść na funkcjonariusza publicznego. Jego obrońca wnosił o karę w zawieszeniu.

Tarel, mieszkaniec departamentu Drome i entuzjasta średniowiecznych sztuk walki, nie był znany wcześniej policji. Nie wyraził skruchy z powodu swojego czynu. "Kiedy zobaczyłem jego (Macrona) sympatyczne i kłamliwe spojrzenie, ponieważ chciał ze mnie zrobić wyborcę, przepełniło mnie obrzydzenie" – wyznał Tarel, odpowiadając na pytania sędziego o powody spoliczkowania głowy państwa.

Sprawca poinformował, że kilka dni wcześniej myślał o tym, aby... rzucić w prezydenta jajkami lub tartą z kremem.

- Tarel już dziś zostanie osadzony w więzieniu

- podają media.

Macron w wypowiedziach dla mediów zbagatelizował incydent, określając go jako odosobniony przypadek napaści osoby, wykazującej skłonności do skrajnej przemocy. Szef państwa zapowiedział dalsze bezpośrednie spotkania z wyborcami i kontynuowanie objazdu po kraju, który jest elementem trwającej kampanii przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Emmanuel Macron

mk
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo