Premier przypomina: Kolejne fazy luzowania nie oznaczają końca pandemii

Pandemia na świecie się nie zakończyła. Wciąż mamy do czynienia z niebezpiecznymi mutacjami. Te powodują, że na przykład w Wielkiej Brytanii notuje się wzrost zakażeń, którego nie było widać od miesięcy - mówił dziś podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

fot. Krystian Maj/ Twitter/@KPRM

Naszą czujność musimy cały czas zachowywać. Z każdym dniem przybywa osób zaszczepionych. Coraz więcej osób przyjmuje drugą dawkę. Cała nasza infrastruktura pozwala na wykonanie dużo większej liczby szczepień, niż jest chętnych - rozpoczął premier Morawiecki.

Przekazał, że od 13 czerwca więcej osób będzie mogło być w kościołach. - To niejako wyrównanie warunków w stosunku do innych instytucji - dodał.

Zaznaczył też, że wszelkie limity nie nadal nie będą dotyczyć osób w pełni zaszczepionych.

- Pandemia na świecie się nie zakończyła. Wciąż mamy do czynienia z niebezpiecznymi mutacjami. Te powodują, że na przykład w Wielkiej Brytanii notuje się wzrost zakażeń, którego nie było widać od miesięcy

- mówił dalej, zachęcając przy tym do przyjmowania szczepień.

- Coraz więcej krajów Europy wdraża różnego rodzaju certyfikację umożliwiającą łatwiejsze przemieszczanie się i branie udziału w życiu społecznym. Przy kontrolach granicznych nie będzie potrzebna kwarantanna czy testy

- wyliczał szef rządu.

Zastrzegł, że kolejne fazy luzowania nie oznaczają końca pandemii.

- Musimy zachować czujność. Na wakacje, dzięki Narodowemu Programowi Szczepień, możemy doprowadzić do dalszego luzowania obostrzeń - zakończył.

 

Źródło: niezalezna.pl

#koronawirus

Aleksander Mimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo