Rywale Polaków na Euro muszą sięgnąć po rezerwowych. Dwaj piłkarze Szwecji zakażeni koronawirusem

Selekcjoner reprezentacji Szwecji Janne Andersson po dwóch pozytywnych testach na Covid-19 w drużynie zdecydował się powołać sześciu piłkarzy rezerwowych. Szwecja jest grupowym rywalem Polski w rozpoczynających się w piątek mistrzostwach Europy.

Dejan Kulusevski miał pozytywny wynik testu na Covid-19
fot. twitter.com/svenskfotboll

Jacob Rinne, Mattias Johansson, Joakim Nilsson, Niklas Hult, Jesper Karlsson i Isaac Kiese Thelin przyjadą do bazy w Goeteborgu, lecz będą trenować równolegle, bez kontaktu z piłkarzami kadry w swojej własnej bańce sanitarnej

- poinformował Andersson na konferencji prasowej.

Ich treningi będzie koordynował selekcjoner reprezentacji U-21 Poya Asbaghi.

Wszystkie testy na Covid-19 przeprowadzone w środę były negatywne, ale ze względu na okres inkubacji wirusa musimy brać pod uwagę wszystkie możliwości.

We wtorek, pierwszego dnia zgrupowania w Goeteborgu, pozytywne wyniki testów na Covid-19 mieli Dejan Kulusevski i Mattias Svanberg.

Covid w drużynie Hiszpanii

Z koronawirusem zmaga się także drugi grupowy rywal Polaków - Hiszpania.

Drugi test wykonany u Diego Llorente nie potwierdził, że jest on zakażony koronawirusem - ujawniła hiszpańska federacja. Wcześniej pozytywny wynik testu  miał kapitan reprezentacji Sergio Busquets.

Jeżeli w czwartek negatywny wynik zostanie powtórzony, obrońca Leeds United wróci na zgrupowanie reprezentacji. Hiszpania jest jednym z rywali Polski w rozpoczynających się 11 czerwca mistrzostwach Europy.

Hiszpania zacznie udział w Euro od spotkania ze Szwecją w najbliższy poniedziałek. Pięć dni później podejmie Polskę, a 23 czerwca zmierzy się ze Słowacją. Wszystkie te spotkania rozegra w Sewilli.

Istnieją przesłanki, że był to fałszywy alarm. Zgodnie z protokołem sanitarnym piłkarz przejdzie w czwartek i piątek dwa kolejne testy PCR. Ich wynik wykluczający zakażenie Covid-19 sprawi, że od razu wróci do treningu z kadrą

- napisano w oświadczeniu.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Euro 2020 #piłka nożna #koronawirus #Szwecja

jm
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo