Znęcał się nad rodzicami, zaatakował policję

Sąd Rejonowy w Kwidzynie aresztował tymczasowo mężczyznę, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami. 44-latek złamał m.in. rękę swojej matce, a podczas interwencji policji, zaatakował funkcjonariuszy.

policja.pl

Jak powiedział dziś oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sztumie Paweł Łyko, do zdarzenia doszło 6 czerwca br.

- Policjanci z posterunku w Starym Targu otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który znęca się nad swoimi rodzicami. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Po przyjeździe na miejsce policjanci zastali matkę 44-latka, której w trakcie kłótni syn złamał rękę

- dodał Łyko.

Policjanci udzielili kobiecie pomocy przedmedycznej i wezwali pogotowie.

Pijany mężczyzna nie chciał rozmawiać z funkcjonariuszami i był agresywny.

- Kiedy mężczyźnie założono kajdanki, nagle rzucił się na funkcjonariusza, naruszając jego nietykalność cielesną. Agresor został szybko obezwładniony i przewieziony do naszej jednostki. Mężczyzna nie zaprzestał i w dalszym ciągu był agresywny, gdzie przeklinał i znieważał policjantów

- tłumaczył sztumski policjant.

44-latek usłyszał już zarzuty stosowania przemocy fizycznej i psychicznej nad swoimi rodzicami, znieważenia funkcjonariuszy oraz naruszenia nietykalności jednego z nich.

Sąd Rejonowy w Kwidzynie zastosował wobec podejrzanego areszt na trzy miesiące. 44-latkowi grozi do pięciu lat więzienia.
 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

oa
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo