Atak na konto Dworczyka był ze Wschodu

Składnia i język jakim były dokonane wpisy, jak i metadane z publikowanych plików wskazują na to, że te materiały mogły przygotowywać i opracowywać osoby rosyjskojęzyczne - powiedział w TVP Info szef KPRM Michał Dworczyk o ataku hakerskim na swoją skrzynkę mailową i media społecznościowe jego żony.

zdjęcie ilustracyjne
TheDigitalArtist / CC0

Szef KPRM oświadczył we wtorek w nocy na Twitterze, że w związku z doniesieniami dotyczącymi włamania na jego skrzynkę email i skrzynkę jego żony, a także na ich konta w mediach społecznościowych, poinformowane zostały stosowne służby państwowe.

W czwartek TVP Info opublikowało materiał o tym ataku hakerskim. 

- Doszło do ataku cybernetycznego. Zostały zhakowane media społecznościowe mojej żony oraz skrzynka mailowa moja i mojej małżonki. W skutego tego pojawiły się fałszywe informacje w mediach społecznościowych

- mówił w TVP Info Dworczyk. Jednocześnie podkreślił, że w jego skrzynce "nie było absolutnie żadnych materiałów niejawnych, poufnych, tajnych czy ściśle tajnych".

W materiale podkreślono, że „hakerzy chcieli Michałowi Dworczykowi bardzo dopiec wskazując tym samym trop, co do kierunku z którego doszło do ataku”. W tym kontekście przypomniano, że Dworczyk od lat zajmuje się współpracą z ruchami demokratycznymi za wschodnią granicą Polski.

- Zarówno składnia i język jakim były dokonane wpisy, jak i metadane z tych publikowanych plików wskazują na to, że mogły przygotowywać i opracowywać te materiały osoby rosyjskojęzyczne

- powiedział szef KPRM.

- W tej chwili sprawę badają służby i to do nich, na ich ocenę czeka

- podkreślił w materiale Dworczyk.
 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

oa
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo