Omal nie rozjechał dziecka na pasach. 39-latek zatrzymany

Policjanci ustalili i zatrzymali 39-latka, który w niedzielę podczas nieprawidłowego wyprzedzania nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na pasach. O mało włos nie doszło do tragedii.

Zatrymany kierowca
czestochowa.policja.gov.pl

W ubiegłą niedzielę w Rędzinach doszło do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Rozpędzony volkswagen podczas nieprawidłowego manewru wyprzedzania nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na pasach. Niewiele brakowało, by doszło do tragedii.

Przez przejście dla pieszych przechodziła grupa ludzi - dwójka dorosłych i dwójka dzieci. Cztery auta zatrzymały się przed "zebrą" by dać możliwość do przejścia. Jeden samochód wyminął zatrzymujące się pojazdy jadąc pod prąd. Omal nie przejechał chłopca, który jechał na hulajnodze. Pęd auta był tak duży, że dziecko spadło z hulajnogi.

Kłomniccy policjanci ustalili, a następnie zatrzymali 39-latka, który 6 czerwca na drodze krajowej numer 91 w Rędzinach wyprzedził kolumnę pojazdów i nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na pasach. Kierujący swoim zachowaniem naraził pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, dlatego został zatrzymany i po wykonaniu niezbędnych czynności trafi do policyjnego aresztu. Jutro usłyszy prokuratorskie zarzuty.

Okazało się, że 39-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego nie posiada uprawnień do kierowania i już wcześniej był karany za szereg przestępstw i wykroczeń drogowych. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.

Policja apeluje do niechronionych uczestników ruchu drogowego:

  • Znajdując się na drodze, zachowajcie czujność oraz kierujcie się zasadą ograniczonego zaufania i ostrożności.
  • Przed wejściem na jezdnię upewnijcie się, że bezpiecznie przejdziecie na drugą stronę - rozejrzyjcie się kilkukrotnie i upewnijcie, że wszyscy kierowcy was dostrzegli i ustąpią wam pierwszeństwa.
  • Będąc na środku jezdni, rozejrzyjcie się raz jeszcze.

Przestrzegajcie podstawowych zasad bezpieczeństwa i zachowajcie czujność, mając na uwadze to, że niestety nie wszyscy kierujący przestrzegają przepisów i kierują się rozsądkiem oraz wyobraźnią na drodze

– argumentuje policja.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Polska

Michał Gradus
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo