Prezydent Duda poleci na Igrzyska Olimpijskie do Tokio

Przełożone o rok z powodu pandemii igrzyska w Tokio mają się rozpocząć 23 lipca. Z nieoficjalnych informacji wynika, że prezydent Andrzej Duda wybiera się na Igrzyska Olimpijskie.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/michaelwedermann/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Igrzyska mają się rozpocząć 23 lipca, tymczasem w Tokio i kilku innych prefekturach Japonii wciąż obowiązuje stan wyjątkowy, którego celem jest opanowanie czwartej fali zakażeń koronawirusem. Według ekspertów wywołały ją nowe, bardziej zaraźliwe warianty patogenu, które szerzą się w kraju od lutego.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski postanowił, że szczepienie nie jest wymagane, ale zachęca sportowców do ich przeprowadzenia. Zaszczepieni zostaną m.in. wszyscy Polacy, którzy wyrażą taką chęć.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, Andrzej Duda wybiera się na imprezę. Prezydent szykuje się, że zobaczy na żywo część zmagań naszych reprezentantów w Tokio.

– Nacisk na pomyślne rozwiązanie kwestii tego wyjazdu na pewno jest duży. To ostatnia tak wielka impreza, którą prezydent mógłby odwiedzić jako urzędująca głowa państwa i bardzo zależy mu, żeby  polecieć

- mówi dla „Wprost” źródło z pałacu prezydenckiego.

 

Źródło: niezalezna.pl, wprost.pl

#sport #Igrzyska Olimpijskie

Michał Gradus
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo