Ekspert stawia na Polaków przed EURO 2020: "Wszystko jest możliwe"

Paweł Wojtala optymistycznie ocenia szanse Biało-czerwonych na piłkarskich mistrzostwach Europy. Były reprezentant Polski i zawodnik takich klubów jak Hamburger SV, Werder Brema, Lech Poznań czy Widzew Łódź mówi: "Na pewno jesteśmy w stanie wyjść z grupy, a potem wszystko jest możliwe."

Grzegorz Krychowiak jest podstawowym piłkarzem reprezentacji Polski prowadzonej przez Paulo Souse
fot. PZPN

Wtorkowe spotkanie Biało-czerwonych w Poznaniu było ostatnim sprawdzianem przed zaczynającym się w piątek mistrzostwami Europy. Polacy rzutem na taśmę uratowali remis, wyrównującego gola Karol Świderski zdobył dopiero w 88. minucie. Wojtala przyznał, że po tym meczu można mieć mieszane uczucia.

Myślę, że nie był to aż taki zły mecz w wykonaniu naszej reprezentacji, ale na pewno dający sporo do myślenia. Musimy pamiętać, że nasi piłkarze są po ciężkich przygotowaniach, one były bardzo intensywne i zawodnicy trochę mieli w nogach. Były momenty, w których gra naszej drużyny wyglądała całkiem nieźle, ale też takie, kiedy byliśmy za mało aktywni na boisku. Nawet, jeśli nie wyglądało to najlepiej, to ja mam nadzieję, że sztab szkoleniowy nie odejdzie z wcześniej obranej drogi i przygotowań do turnieju

- powiedział 12-krotny reprezentant Polski.

Jego zdaniem, Sousa wykorzystał mecz z Islandią na przetestowanie różnych wariantów gry oraz sprawdzenie zawodników.

Nie znamy do końca założeń, jakie trener Sousa miał na to spotkanie. Na pewno sprawdzał różne warianty, ale też po to są właśnie takie mecze. Zresztą widać to choćby po ustawieniu w defensywie, bo w meczu z Rosją wyglądała inaczej niż przeciwko Islandii. Szkoleniowiec przyznał też, że musiał kilku zawodników oszczędzić.

Wojtala zwrócił uwagę, że kontuzja Arkadiusza Milika nie ułatwi zdania selekcjonerowi.

Wierzę, że trener Sousa ma jasny pomysł, jak to będzie wyglądać w pierwszym meczu, choć również zdaję sobie sprawę, że kontuzja Arka mocno pokrzyżowała mu plany. Dlatego też musi szukać nowego rozwiązania, bo wypadł mu ze składu bardzo ważny zawodnik.

Pełniący obecnie funkcję prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Wojtala nie chciał indywidualnie oceniać zawodników, ale docenił zaangażowanie Tymoteusza Puchacza, który po raz drugi z rzędu wyszedł w podstawowym składzie.

Pytany o szanse Biało-czerwonych na Euro Wojtala przyznał, że pierwszy mecz ze Słowacją może być kluczowy.

 

Na pewno jesteśmy w stanie wyjść z grupy, a potem wszystko jest możliwe. Myślę, że jesteśmy taką drużyną, która będzie się rozkręcać w trakcie turnieju, obyśmy tylko dali sobie szansę na to rozkręcenie się. Tu każdy mecz jest ważny, ale ten najbliższy ze Słowacją może okazać się kluczowy. Na dobrym wyniku i dobrej atmosferze można wiele zdziałać.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#piłka nożna #EURO 2020 #Paweł Wojtala

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo