Będzie słonecznie, lokalnie opady deszczu i burze

Po południu i wieczorem w większości kraju będzie pogodnie, jedynie na wschodzie i południu może się rozwijać większe zachmurzenie, przez co lokalnie może wystąpić przelotny deszcz, a miejscami burze - powiedział synoptyk IMGW Szymon Ogórek.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Według informacji przekazanych przez synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w środę po południu na zachodzie oraz na północy powinno być pogodnie. "W pozostałych miejscach też będzie dużo słońca z wyjątkami, ponieważ miejscami może rozwijać się większe zachmurzenie" - zaznaczył synoptyk.

Zachmurzenia należy się spodziewać w województwach wschodnich - podlaskim, lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim, małopolskim, śląskim i częściowo mazowieckim.

- W tych miejscach mogą się rozwijać chmury. Może wystąpić przelotny deszcz, ale też lokalnie mogą wystąpić burze

 - podkreślił Szymon Ogórek.

- Dzień będzie ciepły, miejscami gorący z temperaturą przeważnie od 24 do 27 st. C., troszkę chłodniej na północy, zwłaszcza na wybrzeżu. Tutaj od 18 do 22 st. C. oraz w obszarach podgórskich ok. 20 st. C.

 - tłumaczył.

Do wieczora wiatr będzie przeważnie słaby, miejscami umiarkowany. Natomiast w miejscach, gdzie lokalnie mogą wystąpić burze, wiatr będzie porywisty. Według synoptyka, wieczorem i w nocy lokalne opady będą powoli zanikać. "W nocy powinno być pogodnie. Noc ponownie ciepła, zbliżona do tej ostatniej pod względem termicznym" - przekazał.

IMGW prognozuje, że temperatura będzie przeważnie powyżej 10 st. C.

- Na przeważającym obszarze kraju od 10 do 14 st. C., na Pomorzu może być troszkę chłodniej ok. 9 st. C. i w obszarach podgórskich od 7 do 10 st. C.

 - dodał synoptyk.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#pogoda #IMGW

mk
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo