Wyjątkowo ciężki rekord Guinessa pobity. Południowoafrykanka urodziła dziesięcioraczki!

Gosiame Thamara Sithole, 37-letnia Nigeryjka, urodziła w poniedziałek dziesięcioraczki, czym trafiła do księgi rekordów Guinessa - poinformowała telewizja BBC. Rodzice byli zdziwieni porodem, gdyż po badaniach na zdjęciach rozpoznano tylko ośmioro dzieci.

Gosiame Thamara Sithole
https://twitter.com/sabasabaupdates

To siedmiu chłopców i trzy dziewczynki. Jestem szczęśliwy, pełen emocji. Nie jestem w stanie mówić zbyt dużo

- powiedział ojciec dzieci, Teboho Tsotetsi w wypowiedzi dla portalu Pretoria News.

Już przygotowując się do porodu matka zastanawiała się, jak ciężko będzie wychować ośmioro dzieci, bo o tylu wówczas wiedziała. Co ciekawe, to nie pierwsze (ani nie dziesiąte) dzieci tej pary - sześć lat temu pani Sithole urodziła bliźnięta. 

Sprawą urodzonej w Pretorii dziesiątki zainteresowała się stacja BBC, która poinformowała komitet Księgi Rekordów Guinessa. Jak przekazali specjaliści od takich ciekawostek, dotychczasowy rekord pojedynczego porodu to 8 dzieci, jednak w zeszłym miesiącu w szpitalu w Maroku dziewiątkę żyjących dzieci urodziła 25-letnia Malijka Halima Cisse. Jej rekord zostanie jednak szybko przebity.

Przed wspomnianą Malijką zanotowano tylko dwa przypadki urodzenia dziewięcioraczków, jednak żadne z dzieci nie przeżyło w tych przypadkach więcej, niż kilka dni.

 

Źródło: niezalezna.pl, BBC

#rekord #Rekord Guinessa #dziesięcioraczki #ciąża #RPA

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo