Pierwsza podróż Joe Bidena. W planach trzy przystanki

Prezydent Joe Biden wraz z żoną Jill wyruszył z bazy lotniczej Andrews w swoją pierwszą podróż zagraniczną jako głowa państwa. Podczas niemal tygodniowej wizyty weźmie udział w szczytach G7, NATO, UE-USA oraz spotka się z Władimirem Putinem.

Joe Biden
Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Air Force One wyleciał z lotniska w bazie Andrews w stanie Maryland nieco po godzinie 8:30 czasu lokalnego, a jego lądowanie w bazie Mildenhall we wschodniej Anglii spodziewane jest o godzinie 21:00 czasu polskiego.

W Anglii Biden ma się spotkać z premierem Borisem Johnsonem, a także wziąć udział w trzydniowym szczycie państw G7 w St. Ives w Kornwalii od piątku do niedzieli. Następnym przystankiem będzie Bruksela, gdzie w poniedziałek odbędzie się szczyt NATO, a dzień później szczyt USA-Unia Europejska. Ostatnim punktem europejskiego tournee Bidena ma być spotkanie z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem w Genewie.

- Tematem tej podróży jest realizowanie odnowionych zobowiązań Ameryki dla naszych sojuszników i zademonstrowanie, że demokracje mogą zarówno sprostać wyzwaniom, jak i zagrożeniom tej nowej ery

 - napisał Biden w swoim tekście opublikowanym w "Washington Post". Tuż przed wejściem na pokład Air Force One prezydent zapowiedział też, że przedstawi "szczepionkowy plan dla świata", nie podając jednak więcej szczegółów.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Joe Biden #USA

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo