Wyjątkowy album w rękach prezes BGK. „Laur niepodległości” dla Beaty Daszyńskiej-Muzyczki

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz wręczył okolicznościowy album "Laur Niepodległości" prezes Banku Gospodarstwa Krajowego, Beacie Daszyńskiej-Muzyczce. Album można zamówić na stronie sklep.gazetapolska.pl, do czego gorąco zachęcamy.

Beata Daszyńska-Muzyczka

"Laur Niepodległości" to album, który powinien znaleźć się w prywatnej biblioteczce każdego patrioty i miłośnika historii. Dzieje "Gazety Polskiej" (ale też i całej Ojczyzny) w okresie międzywojennym, to niezwykle interesująca opowieść, pozwalająca przenieść się w czasie. Co było ważne dla współtwórców Niepodległej? Odpowiedź znajdziecie w tej publikacji:

Redaktor Tomasz Sakiewicz wręczył dziś album "Laur Niepodległości" pani prezes Banku Gospodarstwa Krajowego, Beacie Daszyńskiej-Muzyczce.


W okresie II Rzeczypospolitej, 30 października 1929 roku, została powołana do życia  „Gazeta Polska” stanowiąca główny organ prasowy obozu piłsudczyków. Dziejom tego międzywojennego pisma poświęcona została obszerna publikacja albumowa – „Laur niepodległości”.

„Gazeta Polska” w latach 1929-1939 pozwala współczesnym Polakom zanurzyć się w żywy nurt historii odrodzonej ojczyzny i wsłuchać w głosy współtwórców Niepodległej –  Józefa Piłsudskiego, Ignacego Mościckiego, Walerego Sławka, Kazimierza Sosnkowskiego, Józefa Becka, Eugeniusza Kwiatkowskiego… oraz największych ówczesnych indywidualności twórczych – Zofii Nałkowskiej, Poli Gojawiczyńskiej, Zofii Kossak-Szczuckiej, Kazimierza Wierzyńskiego, Juliusza Kadena-Bandrowskiego i wielu, wielu innych. Bohaterami tej książki są ludzie czynu, którzy w czas Wielkiej Wojny walczyli o niepodległość u boku Józefa Piłsudskiego, a po jej odzyskaniu kształtowali nowe oblicze Rzeczypospolitej tak w sferze społeczno-politycznej i gospodarczej, jak i na płaszczyźnie kulturalnej i literackiej.

Ten wyjątkowy album jest dostępny do kupienia na stronie sklep.gazetapolska.pl. Zachęcamy do składania zamówień!

 

Źródło: niezalezna.pl

#Polska

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo