Moderna otworzy biuro w Warszawie

Producent szczepionki na COVID-19 Moderna zatrudni w warszawskim centrum usług 250 osób - podaje dziś jeden z dzienników. Według gazety, jest tu szansa na szerszy projekt.

Zdjęcie ilustracyjne
Eliza Radzikowska-Białobrzewska/KPRP

"Puls Biznesu" podaje, że Moderna, producent szczepionki mRNA przeciw koronawirusowi, wkrótce zatrudni szefa centrum usług, które otwiera w Warszawie.

"Już przyjmujemy pierwszych menedżerów. W czerwcu podpiszemy umowę najmu biura. W ciągu kilku lat zatrudnimy 250 osób. Będę tu częstym gościem"

 - mówi "PB" Dan Staner, szef Moderny na Europę, który ma biuro w Szwajcarii.

Gazeta przypomina, że obecnie Moderna zatrudnia na świecie, głównie w USA i Kanadzie, 1700 pracowników. Warszawskie centrum usług - jak informuje - na początek zajmie się finansami i księgowością oraz HR.

"Będzie obsługiwać kluczowe dla spółki funkcje. Niewykluczone, że otworzymy drugie centrum w Azji, gdzie jest inna strefa czasowa, ale Warszawa będzie głównym zagranicznym hubem. Najpewniej to w Polsce będziemy mieć drugie co do wielkości biuro, po amerykańskim. Rozmawiałem o tym z polskim ministrem zdrowia, który powiedział, że Polska będzie naszym drugim domem"

- dodał Staner.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#koronawirus

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo