Rościszewski nowym prezesem PKO BP

W PKO BP skupimy się w najbliższej perspektywie na dokończeniu realizacji obecnej strategii i wypracowaniu kolejnej - oświadczył Jan Emeryk Rościszewski powołany we wtorek na prezesa PKO Banku Polskiego. Zapowiedział też kontynuację cyfryzacji banku.

media.pkobp.pl

Jak poinformowano w komunikacie, we wtorek rada nadzorcza PKO Banku Polskiego warunkowo powołała Jana Emeryka Rościszewskiego na prezesa zarządu banku. Warunkiem skutecznego powołania jest uzyskanie zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Do tego czasu, Rościszewski będzie kierował pracami zarządu PKO Banku Polskiego.

Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i wymagające wyzwanie. Podejmuję je z pokorą i ze świadomością ogromnej odpowiedzialności, jaka wiąże się ze sterowaniem organizacją o takiej skali.
- podkreślił cytowany w komunikacie Rościszewski.

Poinformował, że w najbliższej perspektywie skupi się na dokończeniu realizacji obecnej strategii banku i wypracowaniu kolejnej. Dodał, że właściwą drogą, którą powinien podążać bank, jest kontynuacja cyfryzacji.

Jan Emeryk Rościszewski od lipca 2016 r. kierował w PKO Banku Polskim Obszarem Rynku Detalicznego. Jak zauważono w komunikacie, to właśnie w tym segmencie działalności banku szczególnie widoczne są efekty transformacji cyfrowej, która „systematycznie zmienia Grupę PKO Banku Polskiego w zwinną organizację wyposażoną w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne”. W efekcie tej transformacji obecnie prawie trzy czwarte klientów korzysta z usług banku za pośrednictwem kanałów zdalnych - podano. 

Rościszewski pełnił też funkcje w radach nadzorczych spółek należących do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego: PKO Leasing, PKO Faktoring, PKO Bank Hipoteczny, PKO TFI, PKO Towarzystwo Ubezpieczeń oraz PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń.

Rada nadzorcza PKO BP powołała we wtorek także Marcina Eckerta na stanowisko wiceprezesa zarządu. Eckert jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Advanced Management Program w Harvard Business School. Ukończył też Leadership Academy for Poland.

Od 28 marca 2019 roku do 7 czerwca 2021 był członkiem zarządu PZU. Od 1 maja 2019 roku był również członkiem zarządu PZU Życie. Z Grupą PZU był związany od 2017 roku.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#bankowość #finanse

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo