Stracił 92 tys. zł metodą na "pracownika banku"

28-letni mieszkaniec powiatu suwalskiego (Podlaskie) został oszukany przez rzekomego pracownika banku poprzez instalację aplikacji na telefon. Mężczyzna dał dostęp oszustowi do swojego konta i stracił 92 tysiące złotych.

pixabay

Jak poinformowała suwalska policja, do 28-latka zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika banku. Poinformował go, że ktoś próbował wypłacić pieniądze z jego konta przy użyciu karty i mogła to być "operacja hakerska".

Policja podaje, że oszust polecił mężczyźnie zainstalować w telefonie aplikację, która będzie chronić przed utratą oszczędności. 28-latek wykonał polecenia oszusta, który w ten sposób zdobył dane do jego konta bankowego.

Jak się okazało, fałszywy pracownik banku wypłacił z konta poszkodowanego ponad 46 tysięcy złotych. Zaciągnął także w jego imieniu szybki kredyt. Pokrzywdzony stracił w sumie 92 tysiące złotych.

Kiedy mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszustwa o całej sytuacji poinformował policję, która apeluje po raz kolejny o zachowanie ostrożności i rozsądek przy dokonywaniu operacji bankowych.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

Dominika Pazdyka
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo