Platforma odetnie się od Grodzkiego? A Skąd! Właśnie awansował do ścisłego kierownictwa

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki, dwaj inni senatorowie oraz wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska znajdą się w składzie kolegium, czyli ścisłego kierownictwa parlamentarnego klubu Koalicji Obywatelskiej - taka decyzja zapadła podczas wtorkowych obrad klubu KO.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Jeszcze w czerwcu parlamentarzyści KO ruszą w Polskę, by rozmawiać m.in. o służbie zdrowia i pracy.

Klub KO rozpoczął obrady po godz. 18:00 w jednym z hoteli w podwarszawskim Miedzeszynie. Gościem pierwszej części obrad był wspólny kandydat sił opozycyjnych (m.in. KO, Lewicy, PSL i Polski 2050) na nowego RPO, prof. Marcin Wiącek. W drugiej części spotkania lider PO Borys Budka zaprezentował plan letniego objazdu po Polsce.

Klub KO przyjął też zmiany w regulaminie wewnętrznym, by poszerzyć skład kolegium, czyli ścisłego kierownictwa klubu.

Do tej pory współtworzyli go:

  • przewodniczący Cezary Tomczyk,
  • jego zastępcy (m.in. Barbara Nowacka, Katarzyna Lubnauer, Małgorzata Tracz, Paweł Poncyljusz, Sławomir Nitras, Robert Kropiwnicki),
  • szef grupy senatorów Marcin Bosacki,
  • sekretarz klubu Zbigniew Konwiński,
  • skarbnik Krzysztof Gadowski.
  • rzeczniczka dyscypliny klubowej Katarzyna Mrzygłocka.

Teraz skład ścisłego kierownictwa uległ zmianie. Został mocno... poszerzony.

Przyjęliśmy uchwałę, zwiększając liczbę reprezentantów Senatu we władzach klubu. W skład kolegium klubu będą wchodzić: marszałek Senatu i jeszcze dodatkowo dwóch senatorów, a także wicemarszałek Sejmu. Chodzi o to, żeby zapewnić dobry obieg informacji w kolegialnym podejmowaniu decyzji.
- potwierdził rzecznik PO Jan Grabiec.

Dodał, że dwaj senatorowie, którzy uzupełnią skład kierownictwa klubu, zostaną wskazani w późniejszym terminie.

Klub uściślił ponadto zasady aktywności medialnych parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej. 

Przyjęliśmy zasady polityki medialnej, podobnie jak to było w poprzedniej kadencji, dotyczące obiegu informacji, odnośnie obecności w mediach, zgłaszania tego biuru prasowemu.
- wyjaśnił Grabiec.

Według niego zasady są identyczne, jak te, które obowiązywały w kadencji 2015-2019, jednak dopiero teraz zostały określone, ze względu na trwającą od początku zeszłego roku pandemię COVID-19 i brak możliwości obradowania w pełnym składzie klubu.

Ustalono ponadto, że jeszcze w czerwcu parlamentarzyści KO z Budką i Tomczykiem na czele ruszą na spotkania z wyborcami w kraju. Celem będzie dyskusja nad propozycjami programowymi Koalicji w takich obszarach, jak: służba zdrowia, polityka senioralna, ekologii, gospodarki i pracy.

Zaczniemy w połowie czerwca, odwiedzimy wszystkie polskie regiony, wiele miast powiatowych. W tej akcji będą brali udział wszyscy parlamentarzyści.
- zaznaczył rzecznik PO.

Obrady klubu - jak zapewniali jego uczestnicy - przebiegły w spokojnej atmosferze. 
 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Tomasz Grodzki #Platforma Obywatelska #Borys Budka

Piotr Łukawski
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo