Z tym wnioskiem Senat się nie spieszy… Borusewicz: Niech mnie nie poganiają!

Wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu będzie rozpatrywany w odpowiednim czasie - powiedział dziś wicemarszałek Izby Bogdan Borusewicz (KO). O podjęcie prac nad wnioskiem upomniał się we wtorek wicemarszałek Senatu Bogdan Pęk (PiS).

Bogdan Borusewicz
Filip Blazejowski / Gazeta Polska

Senator Pęk napisał na Twitterze:

Wniosek dotyczący uchylenia immunitetu Marszałkowi Senatu jest trzeci miesiąc przetrzymywany w biurku wicemarszałka Borusewicza. Szczegóły wniosku znają już dziennikarze, "prawnicy zewnętrzni", a senatorowie nie widzieli go na oczy. Odwagi panie Marszałku Grodzki.

Wicemarszałek Borusewicz, komentując w rozmowie z mediami apel polityka Prawa i Sprawiedliwości, przekonywał, że w Sejmie tego typu wnioski czekają na rozpatrzenie o wiele dłużej.

Senat jest znowu poganiany. W Sejmie takie wnioski leżą po ponad rok, niektóre dwa lata leżą, więc niech mnie nie poganiają

 - powiedział senator KO.

Jak dodał, wniosek w sprawie immunitetu marszałka Grodzkiego będzie "rozpatrywany w odpowiednim czasie".

O złożeniu wniosku o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego (KO) prokuratura poinformowała 22 marca; wniosek dotyczy "podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich w czasie, gdy Tomasz Grodzki był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej".

Władze Senatu w połowie kwietnia odesłały prokuraturze wniosek z wezwaniem do uzupełnienia braków formalnych. Zdaniem senackich prawników uzasadnienie i treść żądania były niespójne, a wniosek podpisał zastępca prokuratora generalnego, bez zawartego upoważnienia zwierzchnika. Prokuratura Krajowa skierowała do Izby Wyższej uzupełniony wniosek.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Bogdan Borusewicz #Marek Pęk #Senat #Tomasz Grodzki #immunitet

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo