WaluśKraksaKryzys zagra w ramach drugiego "Portu Kultury". Będzie też streaming!

W cyklu koncertów drugiego "Portu Kultury" 12 czerwca na barce nad Wisłą wystąpi WaluśKraksaKryzys - poinformowano na stronie Narodowego Centrum Kultury (NCK). Streaming koncertu dostępny będzie na Fb i na kanale YouTube NCK.

You Tube

Jak przypomniano artysta, "z muzyką ma do czynienia od najmłodszych lat i nie traktuje jej jako sztuki, ale jako rzemiosło".

WaluśKraksaKryzys o swojej twórczości mówi: "moja muzyka to poezja śpiewana na petardzie, porywa słuchaczy z każdej grupy wiekowej".

"Artysta porusza tematy związane z tragikomedią spraw codziennych, z których zawsze wyciąga najciekawsze obserwacje"

- napisano na stronie NCK.

WaluśKraksaKKryzys (WKK) to urodzony w Krakowie dwudziestopięciolatek, który aktualnie gra w składzie z muzykami, którzy od lat definiują krakowską scenę alternatywną. "Jego muzyka to mieszanka nośnych riffów, elektroniki i słodko-gorzkich obserwacji związanych z codziennością (rówieśników) Walusia" - czytamy o artyście.

"Port Kultury", organizowany przez NCK, odbywa się po raz drugi.

W 2020 r. na naszej scenie wystąpili, m.in.: Mikromusic, Tomek Makowiecki, Misia Furtak oraz zespół Tęskno. W "Porcie Kultury" odbyła się premiera ich singla"Zabierz mnie do morza" – nowej wersji utworu Adama Repuchy, nagranego na zlecenie NCK, w związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę dostępu do Bałtyku

 - przypomniano na stronie NCK.

Jak wyjaśniono, w tym roku zaplanowano osiem koncertów, podczas których zagrają reprezentanci różnych nurtów muzycznych – "od jazzu przez folk i hip-hop po zaawansowaną elektronikę".

"W związku z ograniczeniami wynikającymi z sytuacji epidemiologicznej, koncerty odbędą się bez udziału publiczności. Będzie można w nich uczestniczyć wirtualnie – oglądając transmisję na naszej stronie, fanpage'u i kanale na YouTube"

- czytamy w informacji.

Podkreślono, "że każdy koncert będzie uzupełniony wywiadem z artystami przeprowadzonym przez gospodarzy cyklu red. Piotra Metza i dyrektora NCK Rafała Wiśniewskiego". "Taka formuła umożliwi widzom poznanie twórczości i sylwetek muzyków – młodych, ale już uznanych i zdobywających coraz większą popularność" - napisano.

Koncert rozpocznie się 12 czerwca o godz. 20. Streaming dostępny jest na Fb NCK oraz na kanale YouTube NCK.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Magdalena Żuraw
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo