Arnar Vidarsson zachwycony reprezentacją Polski: "Macie wielu świetnych piłkarzy"

"Z przyjemnością ogląda się grę Polaków, to piłka bardzo nowoczesna, w której jest sporo ruchu. I macie wielu świetnych piłkarzy" - powiedział selekcjoner Islandii Arnar Vidarsson przed towarzyskim meczem z Polską, który rozegrany zostanie we wtorek w Poznaniu.

Robert Lewandowski we wtorek wystąpi w reprezentacji Polski w meczu towarzyskim z Islandią
fot. PZPN

Wtorkowy mecz z Islandią będzie ostatnim sprawdzianem Biało-czerwonych przed pierwszym występem na Euro 2020. 14 czerwca Polacy zagrają w Sankt Petersburgu ze Słowacją. Rywale są w stolicy Wielkopolski już od soboty. W poniedziałek przed południem przeprowadzili godzinny trening na głównej płycie poznańskiego stadionu.

Jesteśmy podekscytowani meczem z Polakami, wiemy, że to jest dla was ostatni sprawdzian przed Euro, a takie mecze są zawsze trudne. My natomiast nie przyjechaliśmy tu w najmocniejszym składzie, z różnych powodów nie ma z nami kilku bardzo doświadczonych piłkarzy, ale cieszę się, że będę mógł dać szansę kilku młodym zawodnikom, którzy dotąd grali w reprezentacji U-21. A to może być dla nich duży przeskok. Liczę, że pokażemy dobrą grę, ale też chcemy osiągnąć jak najlepszy wynik

- powiedział Arnar Vidarsson.

Selekcjoner Islandczyków bardzo chwalił Biało-czerwonych. Jego zdaniem, "przyjemnie się ogląda grę Polaków, którzy prezentują nowoczesny styl".

Jest dużo ruchu w zespole, Polacy prezentują styl bardziej ofensywny niż defensywny, ale też mocno fizyczny. Mecz z Rosją był dobry w wykonaniu Polaków, były momenty, w których wysoko podchodzili pod rywala wywierając presję. Macie też wielu świetnych piłkarzy, grających w topowych liga europejskich - we Włoszech czy Anglii. Nie będę już też wspominał o najlepszym napastniku na świecie. Śledzę polską reprezentację od wielu lat, pierwszym piłkarze, którego zapamiętałem był Włodzimierz Lubański, który był wtedy jednym z najlepszych techników wśród piłkarzy.

Jednym z grupowych rywali Biało-czerwonych w fazie grupowej na Euro będą Szwedzi. Vidarsson pytany, czy jego reprezentacja prezentuje podobny styl, przyznał, że jest w tym trochę racji.

Nasz zespół, Szwedzi, ale także inne skandynawskie reprezentacje mają podobny styl, polegającym przede wszystkim na bardzo dobrze zorganizowanej grze. Daleki jest od południowego, jaki prezentują Hiszpanie czy Portugalczycy. Być może Polacy skorzystają z tego meczu jako przygotowanie do rywalizacji ze Szwecją. Przypomnę jednak, że my zagramy w odmłodzonym składzie, a spotkanie ma charakter towarzyski.

Mecz piłkarskich reprezentacji Polski i Islandii we wtorek 8. czerwca, o godz. 18. Transmisja TVP 1 i Polsat Sport.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#piłka nożna #Polska-Islandia #Euro 2020

jm
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo