Obiecywał jej deskorolkę... Na imprezie rodzinnej krewny wykorzystał seksualnie 12-latkę

43-latek jest podejrzany o dopuszczenie się przestępstw o charakterze pedofilskim na szkodę 12-letniej dziewczynki, z którą powiązany jest rodzinnie. Usłyszał zarzuty – powiedział mediom rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Mężczyzna jest mieszkańcem powiatu legnickiego. Został zaproszony na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, która odbyła się na terenie powiatu kaliskiego. Gościem była także 12-latka z rodzicami.

W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy prokurator ustalił, że mężczyzna wykorzystał łączące go z nastolatką relacje rodzinne i z okazji zbliżającej się Pierwszej Komunii Św. nawiązał z nią kontakt.

Okazało się, że pomiędzy 11 kwietnia a 12 maja za pośrednictwem komunikatora internetowego składał jej propozycje o charakterze seksualnym i prezentował treść o charakterze pornograficznym

 - powiedział prokurator.

Obiecał, że kupi 12-latce deskorolkę, ale w zmian miała spotkać się z nim w wyznaczonym przez niego miejscu podczas rodzinnej uroczystości. "W trakcie spotkania miał dopuścić się wobec dziecka innej czynności seksualnej" – powiedział Meler.

Mężczyzna częściowo przyznał się do stawianych mu zarzutów. Ze względu na zagrożenie karą do 12 lat więzienia sąd na wniosek prokuratury aresztował go na trzy miesiące

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Ostrów Wielkopolski #wielkopolskie #pedofilia #rodzina #Legnica #Kalisz

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo