Klasyczne modele francuskiej marki prezentowane nad polskim morzem

W weekend w nadmorskich kurortach można było zobaczyć imponującą kolekcję klasycznych modeli marki Citroën. Zlot oldtimerów i youngtimerów francuskiej marki miał formę parady, która odwiedzi Koszalin, Mielno i Kołobrzeg. Warto podkreślić, że na liście uczestniczących pojazdów są takie modele jak DS, 2CV i Traction Avant.

mat. pras.

Citroën jako francuska marka z przeszło 100-letnią historią ma wielu fanów i sympatyków – dlatego może się prawdopodobnie poszczycić się największą liczbą fanklubów spośród wszystkich marek na całym świecie. Działają one także nad Wisłą, gdzie ze względu na liczne powiązania założyciela marki z Polską Citroën cieszy się wielkim sentymentem. Zaplanowany na 4-6 czerwca zlot miłośników samochodów spod znaku szewronów został zorganizowany przez jedno z takich stowarzyszeń – Amicale Citroën Pologne.

Wydarzenie zaplanowano na trzy dni, każdego dnia uczestnicy odwiedzili inne nadmorskie miasto. W piątek całą plejadę Citroënów można było podziwiać w Koszalinie, pod amfiteatrem. Wcześniej kolumna samochodów wjechała do miasta w efektownym stylu, z asystą policji. Na koniec dnia samochody można było zobaczyć jeszcze raz z bliska pod autoryzowanym salonem sprzedaży Citroën Mojsiuk – który jest jednym z partnerów tego wydarzenia. Drugiego dnia samochody zawitały do Mielna, gdzie przez cały dzień można było je zobaczyć na tamtejszym deptaku. W niedzielę kawalkada dotrze do Kołobrzegu, gdzie zaprezentowała się publiczności pod latarnią morską.

Na liście samochodów uczestniczących w zlocie można znaleźć m.in. takie perełki jak Citroën C4 z 1931 r, rewolucyjny model Traction Avant czy innowacyjne modele DS oraz ID. Nie zabraknie kultowej „kaczki”, czyli modelu 2CV. Będą też bardziej współczesne auta – takie jak flagowa limuzyna z lat 90. XX w. – model XM imponujący komfortem oraz przeszkleniem nadwozia.

 

 Źródło: niezalezna.pl, mat. pras.

#branża motoryzacyjna #wystawa

Paweł Kryszczak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo