"Kosiniak-Kamysz głosi fake newsy". Prezes PSL chciał uderzyć w Gowina - nie wyszło

Stawiane przez szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza tezy dotyczące Polskiego Ładu odbiegają mocno od rzeczywistości - czytamy na oficjalnym profilu Polskiego ładu. Polityk zasugerował, że wicepremier Jarosław Gowin "podpisując Polski Ład, tak naprawdę nie wiedział, co podpisuje".

Władysław Kosiniak-Kamysz
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Szef PSL w piątkowym wywiadzie dla portalu Interia.pl powiedział m.in., że z szefem Porozumienia Jarosławem Gowinem rozmawia o sprawach bieżących. - O RPO, ale też o propozycji nałożenia nowych podatków na przedsiębiorców, bo w tym przypadku liczymy na poparcie naszych pomysłów - przesunięcie składki rentowej, przekazanie akcyzy z papierosów i alkoholu na ochronę zdrowia. Dokręcanie śruby fryzjerkom, kosmetyczkom, mechanikom, i innym mikrofirmom to bardzo zła droga - stwierdził lider ludowców.

Polityk został zapytany, czy też miał wrażenie, że "Jarosław Gowin, podpisując Polski Ład, tak naprawdę nie wiedział, co podpisuje".

- Nie znał chyba wszystkich szczegółów. Gdyby je znał, to nie sądzę, by coś takiego podpisał

- odparł.

"Kosiniak-Kamysz głosi fake newsy"

Według oficjalnego profilu Polskiego Ładu na Twitterze, stawiane przez szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza tezy dotyczące Polskiego Ładu "odbiegają mocno od rzeczywistości".

"Od 2015 start w przedsiębiorczość staje się dużo prostszy. Dzięki uldze na start, wprowadzeniu małego ZUS i działalności nierejestrowanej mikroprzedsiębiorcy mogą się rozwijać"

- zaznaczono we wpisie.

"Polski Ład, podwyższając kwotę wolną do zachodnioeuropejskiego poziomu 30 tys. zł oznacza obniżkę podatków - również dla polskich mikroprzedsiębiorców. Większość działalności gospodarczych zyska lub nie odczuje skutków reformy"

- dodano.

"Władysław Kosiniak-Kamysz głosi fake newsy o braku korzyści dla mikroprzedsiębiorców, kiedy prawda jest następująca: krawiec zarabiający 3000 zł zaoszczędzi 2000 zł na rok; fryzjer zarabiający 4000 zł zaoszczędzi 1700 zł na rok; mechanik zarabiający 5000 zł zaoszczędzi 900 zł na rok" - napisano na profilu.

Zaznaczono też, że wszyscy przedsiębiorcy mogą wybrać najwygodniejszą formę opodatkowania - ryczałtu.

"Ta forma rozliczania będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dzięki obniżce stawek"

- dodano.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl, Twitter

#PSL #Polski Ład

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo