Włoskie przedsiębiorstwo prezentuje nowy szosowy samochód ciężarowy

Firma IVECO zaprezentowała w tym miesiącu nowy szosowy samochód ciężarowy. IVECO S-WAY został stworzony z myślą o zapewnieniu niższych kosztów posiadania pojazdu i wysokiej produktywności dla właściciela parku pojazdów. Dzięki nowym silnikom oraz tylnej osi nowej generacji, zaawansowanym rozwiązaniom technicznym i innowacyjnym usługom podporządkowanym potrzebom klientów jeszcze bardziej obniżono zużycie paliwa, które i tak należało już do najniższych na rynku. 

mat. pras.


Nowy poziom pod względem łączności i koncentracji na kierowcy, to zasługa specjalnego cyfrowego asystenta IVECO Driver Pal, nowych i zaawansowanych funkcji oraz skomunikowanych usług. Przyjazny dla środowiska IVECO S-WAY jest idealnym rozwiązaniem biznesowym dla każdego właściciela floty, a także idealnym towarzyszem podróży dla kierowcy.


- Nowy IVECO S-WAY to samochód autentycznie wybiegający w przyszłość. Jest zrównoważony i oszczędny oraz zaprojektowany w sposób świadczący o głęboko zakorzenionym przedsiębiorczym sposobie myślenia jego konstruktorów. Najważniejszy jest klient, który może komunikować się ze swoimi pojazdami w rewolucyjny sposób. Świat szybko idzie do przodu, a branża transportowa nie tylko musi za nim nadążać, ale wręcz go wyprzedzać i być motorem zmian. Tak właśnie postępuje firma IVECO. Nowy IVECO S-WAY jest przyszłością świata transportu dostępną już dziś. Zabierze naszych klientów na kolejny poziom! - powiedział, Thomas Hilse, IVECO Brand President.


Nowy IVECO S-WAY kontynuuje sukcesy, jakie pojazdy z tej gamy odnoszą od czasu ich premiery w 2019 r. Cieszą się one wyjątkową popularnością wśród kierowców ze względu na wysoki poziom komfortu. Klienci doceniają poprawę wydajności i obniżenie całkowitego kosztu posiadania uzyskane dzięki opcjom łączności i indywidualnie konfigurowanym pakietom usług. Prawie 4 na 5 klientów wykupuje abonament na komplet usług telematycznych, a wskaźnik ten systematycznie rośnie. Ogólnie sprzedaż przewyższa wszelkie oczekiwania, co przekłada się na znaczący wzrost udziału w rynku. IVECO S-WAY zasilane gazem ziemnym są absolutnymi liderami w Europie. Obecnie przypada na nie ponad jedna czwarta sprzedaży. 


IVECO S‑WAY idealnie sprawdza się na długich trasach i jest najlepszym rozwiązaniem biznesowym dla właścicieli flot. Dzięki licznym udoskonaleniom i nowym rozwiązaniom podnosi poprzeczkę pod względem osiągów i zużycia paliwa, które jest niższe nawet o 3%.


Silniki z nowej gamy spełniają normy emisji Euro VI/E i są homologowane do zasilania w 100% biopaliwem drugiej generacji, takim jak uwodorniony olej rośliny (HVO). Seria silników Cursor 13 została uzupełniona o dwa nowe warianty o mocy 490 i 530 KM. Sprawność silników Cursor 11 i Cursor 13 podniesiono dzięki zwiększeniu stopnia sprężania i nowej strategii zarządzania procesem spalania.


13‑litrowe silniki połączono z nowymi tylnymi osiami jednostopniowymi o zmniejszonych oporach wewnętrznych. Przełożenia tylnej osi w pojazdach z oponami o standardowym profilu mogą być wydłużone do 2,31:1. Umożliwia to znaczne obniżenie prędkości obrotowej, a tym samym poprawę wydajności na długich trasach. Dzięki tym rozwiązaniom model z nowym silnikiem Cursor 13 o mocy 490 KM jest prawdziwym mistrzem niskiego całkowitego kosztu posiadania i przełomowym modelem w transporcie długodystansowym.


Do poprawy efektywności IVECO S-WAY mierzonej zużyciem paliwa przyczyniają się także inne cechy pojazdu. Są to między innymi automatyczna klimatyzacja z nowym trybem Eco, który eliminuje zbędne zużycie energii, a także nowe aerodynamiczne osłony słupka A, nadające kabinie jeszcze bardziej opływowy kształt.
 

 

 Źródło: niezalezna.pl, mat. pras.

#ekologia #branża motoryzacyjna #samochody ciężarowe

Paweł Kryszczak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo