Weekend w Muzeum Fryderyka Chopina

W najbliższy weekend na gości Muzeum Chopina czeka moc atrakcji: wystawa czasowa, dwa pokazy specjalne oraz aż 4 recitale fortepianowe!

nifc.pl,

Od 15 maja w Muzeum można oglądać wystawę czasową „Widzę muzykę”, która jest muzealną próbą „sportretowania” twórczości Chopina, podjętą na przykładzie dzieł wyłącznie ze zbiorów Muzeum Chopina. Przedstawia liczne wyobrażenia i inspiracje oraz pokazuje różne podejścia twórców do zagadnienia korespondencji sztuk – w tym artystycznego opracowania odczuwanej przez nich synestezji. Na część wystawy wpływ mają zwiedzający – samodzielnie mogą ułożyć przygotowane przez kuratora plakaty.

W Sali Kompozytor prezentowany jest bezcenny rękopis autografu „Poloneza fis-moll” op. 44 z albumu Jadwigi z Zamoyskich Sapieżyny. Autograf Chopina w albumie księżnej Jadwigi to wklejona pojedyncza karta ze szkicem fragmentu poloneza, skomponowanego w 1841 roku. Pokaz specjalny rękopisu potrwa do 18 lipca. W ekspozytorze na poziomie 1. udostępniono zwiedzającym XIX-wieczną mosiężną żardinierę na kwiaty. Naczynie trafiło do Muzeum Fryderyka Chopina ze zbiorów Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w 2008 roku i do tej pory było prezentowane dotychczas jedynie raz. Pokaz ozdobnej wazy będzie miał miejsce do 14 czerwca.

Bilety do Muzeum są dostępne tutaj. Zwiedzanie wystawy czasowej oraz obu pokazów specjalnych jest w cenie biletu wstępu. Muzeum można zwiedzać w godzinach: 11:00-19:00.

W najbliższą sobotę powrócą do Muzeum także recitale fortepianowe: o 17:00 oraz 18:00 recitale zagra Marian Michalski. W niedzielę, także o 17:00 oraz 18:00 koncerty wykona Aleksandra Świgut. Koncert o godz. 17:00 będzie transmitowany na żywo na Facebooku Muzeum Chopina, Instytutu Chopina oraz kanale Chopin Institute-YOUNG TALENTS.

Bilety na recitale są dostępne tutaj. W cenie biletu jest możliwe zwiedzanie ekspozycji stałej, wystawy czasowej oraz pokazów specjalnych.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#Muzeum Chopina #sztuka #kultura

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo