Budka tajemniczo i w euforii o powrocie Tuska. "Król Europy" już taki wylewny nie był

Niewątpliwe Donald Tusk odegra w przyszłości ogromną rolę w budowaniu silnej i zwycięskiej Platformy - powiedział tajemniczo szef PO Borys Budka odnosząc się do kwestii ewentualnego powrotu byłego premiera do krajowej polityki. Jak zapowiedział, wkrótce opinia publiczna pozna szczegóły. Budka zapewnił, że jest z Tuskiem w stałym kontakcie. W takich superlatywach nie mówił o szefie PO Tusk, który stwierdził, że Budka "nie daje ludziom pewności".

Borys Budka/Donald Tusk
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska/Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Budka przekazał, że są z Tuskiem w stałym kontakcie.

"Regularnie się spotykamy. Zawsze mogę liczyć na jego wsparcie i radę. Uważam go za wybitnego polityka, którego zaangażowanie w polską politykę będzie nieocenione"

- rozpływał się szef PO.

Dodał, że już niedługo opinia publiczna pozna szczegóły.

"Niewątpliwe były premier i szef Rady Europejskiej odegra w przyszłości ogromną rolę w budowaniu silnej i zwycięskiej Platformy. Wszystko przed nami, ale na razie opinia publiczna musi uzbroić się w nieco cierpliwości"

- powiedział szef PO.

Tusk w wywiadzie dla TVN 24 zapowiedział, że "mentalnie, emocjonalnie, życiowo" jest gotów podjąć każdą decyzję, żeby pomóc odwrócić "ten bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw".

Pytany, czy jest plan przejęcia przez niego przywództwa w PO, powiedział, że jest gotów zrobić wszystko, by Platforma nie przeszła do historii. Według niego, PO "jako partia odpowiedzialnego centrum" jest absolutnie niezbędna "jeśli myślimy o wygranej w najbliższych wyborach parlamentarnych".

Poproszony o ocenę przywództwa Borysa Budki, Tusk zwrócił uwagę, że objął on stery PO w trudnym okresie dla partii i było to dla niego poważne wyzwanie.

"Jest dobrym szefem, który chyba nie daje w tej chwili ludziom pewności"

- ocenił jednak Budkę.

"Wolę pomóc naprawić w tej chwili sytuację w Platformie, niż komentować jej wewnętrzne niepokoje w mediach"

- powiedział Tusk. Poinformował, że zapewne jeszcze w czerwcu będzie rozmawiał z Budką o tym, w jaki sposób wzmocnić PO oraz opozycję.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

#opozycja #Platforma Obywatelska #Donald Tusk #Borys Budka

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo