Chce zastąpić Zbigniewa Bońka w PZPN. Cezary Kulesza zrezygnował ze stanowiska w Jagiellonii

Zbigniew Boniek w sierpniu przestanie być prezesem PZPN. O stanowisko szefa polskiej piłki chce ubiegać się Cezary Kulesza, który zrezygnował ze swojej pracy w Jagiellonii Białystok. Jego jedynym kontrkandydatem do schedy po Bońku jest Marek Koźmiński.

Zbigniew Boniek kończy pracę w PZPN
fot. PZPN

W wypowiedzi dla klubowych mediów Cezary Kulesza powiedział, że z zamiarem rezygnacji ze stanowiska, które pełnił ponad 11 lat, nosił się już wcześniej. Były już prezes Jagiellonii przyznał, że to, co osiągnął z klubem nie do końca go satysfakcjonuje.

Wiadomo, że dwa wicemistrzostwa Polski chętnie bym zamienił na jeden tytuł mistrzowski, ale taki jest sport. Odejście wiąże się tylko i wyłącznie z moją decyzją o kandydowaniu na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Przyszła taka chwila, taki moment, że trzeba powiedzieć do widzenia

- mówił były już prezes Jagiellonii.

W sierpniu na walnym zgromadzeniu PZPN wybrany ma zostać następca Zbigniewa Bońka, któremu kończy się druga kadencja. Chęć ubiegania się o to stanowisko zgłosił już wcześniej inny wiceprezes w związku - Marek Koźmiński. Oficjalnie tylko były piłkarz m.in. Brescii i Udinese ma być kontrkandydatem Kuleszy.

Cezary Kulesza chce zastąpić Bońka w PZPN

Kulesza dodał, że decyzja była przemyślana, a nie podjęta z dnia na dzień.  W najbliższych dniach klub ma ogłosić, kto zostanie trenerem zespołu występującego  w PKO BP Ekstraklasie. Pojawia się w tym kontekście nazwisko Ireneusza Mamrota, który był już szkoleniowcem zespołu w latach 2017-2019.

Pytany o lata pracy w Jagiellonii Kulesza zwrócił m.in. uwagę na realia finansowe polskich klubów, które nie są w stanie zatrzymać młodych, utalentowanych zawodników w rywalizacji choćby z klubami z Grecji, jak było w przypadku transferu obecnego reprezentanta Polski Karola Świderskiego. Ale też przypomniał, że w 2010 roku klub startował do rozgrywek mając na koncie minus dziesięć punktów, a w tym samym sezonie grał w finale Pucharu Polski.

Dziś Jagiellonia jest marką. Jedenaście lat temu ciężko było namówić zawodnika na grę dla nas. Nie dziwiłem im się, dziś nie ma już jednak takiego problemu

- dodał Kulesza. Mówił, że zostawia Jagiellonię "na plusie, w dobrej kondycji finansowej".

Jego następcę ma wybrać w najbliższym czasie Rada Nadzorcza SSA Jagiellonia Białystok. Niedawno przewodniczący rady Wojciech Strzałkowski mówił w mediach, że naturalnym kandydatem jest Agnieszka Syczewska, obecnie wiceprezes i dyrektor generalny Jagiellonii.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Zbigniew Boniek #Cezary Kulesza #PZPN #piłka nożna

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo