Elżbieta II przyjmie Joe Bidena

Brytyjska królowa Elżbieta II spotka się w następną niedzielę, 13 czerwca, na zamku w Windsorze z prezydentem USA Joe Bidenem i jego żoną Jill - poinformował Pałac Buckingham.

Joe Biden
Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

Spotkanie będzie ostatnim punktem programu wizyty nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych w Wielkiej Brytanii, podczas której weźmie on udział także w szczycie przywódców państw grupy G7 w Kornwalii w dniach 11-13 czerwca.

To pierwsza podróż zagraniczna Bidena od czasu objęcia przez niego władzy w styczniu tego roku. Będzie on pierwszym zagranicznym przywódcą, którego królowa osobiście przyjmie od czasu wybuchu pandemii koronawirusa, a także 12. prezydentem USA, z którym brytyjska monarchini spotka się podczas trwającego 69 lat panowania.

Poprzednia wizyta państwowa amerykańskiego prezydenta, jaką złożył Donald Trump, miała miejsce w czerwcu 2019 r., krótko przed objęciem urzędu premiera Wielkiej Brytanii przez Borisa Johnsona.

Po zakończeniu wizyty w Wielkiej Brytanii Joe Biden uda się na szczyt państw NATO, który jest zaplanowany w Brukseli 14 czerwca

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#polityka zagraniczna #USA #Wielka Brytania

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo