Szczepienia idą pełną parą. Michał Dworczyk o środowych danych: To absolutny dobowy rekord

To absolutny dobowy rekord i dowód, że system uzyskał zakładaną wydajność - podkreślił dziś szef KPRM Michał Dworczyk. Jak podało dziś ministerstwo zdrowia w raporcie, w środę wykonano ponad 620 tysięcy szczepień przeciw Covid-19. Dworczyk dodał, że w czerwcu do Polski dojedzie kolejne 15 mln szczepionek.

Zdjęcie ilustracyjne
Eliza Radzikowska-Białobrzewska/KPRP

"Wczoraj wykonaliśmy ponad 620 tysięcy szczepień - to absolutny rekord i dowód, że system uzyskał zakładaną wydajność. W czerwcu do Polski dojedzie kolejne 15 mln szczepionek. Teraz dla nas wszystkich najważniejsze zadanie i wyzwanie - przekonywać i szczepić"

- napisał na Twitterze Dworczyk.

Swój wpis opatrzył hasztagiem "#SzczepimySię".

Z grafiki dołączonej przez szefa KPRM i pełnomocnika rządu ds. programu szczepień wynika, że w środę wykonano dokładnie 620 tys. 834 szczepienia. We wtorek wykonano w całej Polsce ponad 456 tys. szczepień przeciw COVID-19.

Według informacji na rządowej stronie, dotąd wykonano 21 mln 174 tys. 546 szczepień. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest 7 mln 700 tys. 322 osób.

Do tej pory do Polski dostarczonych zostało 24 mln 478 tys. 260 dawek szczepionki.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#koronawirus

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo