Klęczący piłkarze wygwizdani: "Można to odebrać jako krytykę czarnoskórych zawodników"

Na trybunach stadionu Riverside w Middlesbrough rozległo się głośne buczenie, gdy piłkarze Anglii i Austrii uklękli przed rozpoczęciem środowego meczu towarzyskiego. Oburzony był Gareth Southgate - selekcjoner "Trzech Lwów" uważa, że ta reakcja trybun może być odebrana jako krytyka czarnoskórych zawodników. Gospodarze wygrali 1:0 po trafieniu Bukayo Saka.

Anglia pokonała Austrię w meczu towarzyskim przed EURO 2020
fot. twitter.com/England

Anglicy i Austriacy przygotowujący się do piłkarskich mistrzostw Europy spotkali się w meczu kontrolnym w środowy wieczór. Przed rozpoczęciem spotkania zawodnicy obu drużyn przyklękli, co spotkało się z głośnym buczeniem i gwizdami z trybun. Część kibiców próbowała zagłuszyć tę negatywną reakcję oklaskami.

Kibice wygwizdali klęczących piłkarzy

Słyszałem to. To nie jest coś, czego chciałbym doświadczyć, ze względu na naszych czarnoskórych piłkarzy. Można to odebrać jako ich krytykę. Mamy sytuację, w której niektórzy ludzie wydają się myśleć, że to stanowisko polityczne, z którym się nie zgadzają. To nie jest powód, dla którego piłkarze klękają. Wspieramy się nawzajem

- mówił po spotkaniu selekcjoner Anglików Gareth Southgate.

Bukayo Saka zdobył zwycięskiego gola dla Anglików

Gospodarze wygrali z Austrią po golu 19-letniego gracza Arsenalu Bukaya Saka w 56. minucie. Na EURO 2020 Anglicy zagrają w grupie D z Chorwacją, Czechami i Szkocją.

Na angielskich boiskach piłkarze klękają przed rozpoczęciem spotkań od lipca ubiegłego roku, aby w ten sposób wyrazić solidarność z ruchem "Black Lives Matter". Gest ten wykonują również przed meczami reprezentacji Anglii. Jak donoszą tamtejsze media zawodnicy postanowili, że na razie nie zrezygnują z klękania.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#rasizm #Black Lives Matter #Anglia-Austria #piłka nożna

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo