Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezydent podpisał ustawę o szczególnym wsparciu podmiotów poszkodowanych w związku z sytuacją na Odrze • • •

Czwartej fali pandemii "boimy się jak ognia". Premier apeluje: Szczepmy się i wróćmy do normalności

Trzeba zaapelować raz jeszcze do wszystkich, także seniorów, aby się zaszczepili, bo dzięki temu będziemy mogli szybko wrócić do normalności i uniknąć czwartej fali pandemii - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, "dzięki temu obronimy się przed tą ewentualną czwartą falą (pandemii), której nie chcemy jak ognia, wystrzegamy się jej". Zadeklarował też, że rząd "chce znieść już wkrótce" limity do lekarzy specjalistów.

pixabay

Premier spotkał się w środę po południu z seniorami w Żelazowej Woli. "Drodzy seniorzy, nie trzeba wam też mówić, jak ważna jest służba zdrowia. Właśnie dlatego też, w ramach Polskiego Ładu, jednym z jego filarów jest poprawa służby zdrowia" - powiedział Morawiecki.

"Tutaj panie pochwaliły Narodowy Program Szczepień. Mam nadzieję, że nie tylko z kurtuazji, ale po prostu dlatego, że on działa dobrze. Sądzę, że ogromna większość z państwa to jest w stanie potwierdzić"

- kontynuował szef rządu.

Podkreślił, że "trzeba zaapelować raz jeszcze do wszystkich, także seniorów, aby się zaszczepili, żeby podjęli ten drobny wysiłek i zaszczepili się, bo dzięki temu będziemy mogli wrócić do normalnego funkcjonowania bardzo szybko, w ciągu paru miesięcy". "I dzięki temu obronimy się przed tą ewentualną czwartą falą (pandemii), której nie chcemy jak ognia, wystrzegamy się jej" - dodał.

Jak mówił, szczepienie jest bardzo ważne, bo to ochroni nasze życie i zdrowie i pozwoli poprawiać służbę zdrowia, "a mechanizmy wypracowane w Narodowym Programie Szczepień zostaną przełożone na mechanizmy rejestrowania się do (lekarzy) specjalistów".

"Chcemy znieść już wkrótce limity do specjalistów. Seniorzy wiedzą doskonale, jak to jest ważne. (...) Dlatego te limity będą zniesione. Zagwarantujemy to też odpowiednimi regulacjami, a system rejestracyjny, który tak dobrze się sprawdza w programie szczepień, zostanie wykorzystany również w programie dotarcia do specjalistów"

- zaznaczył.

Na koniec wystąpienia Morawiecki nawiązał do trzymanej przez niego w ręce róży. "Drodzy seniorzy, dostałem taką piękną różę od jednej z pięknych pań, ale to wam się należy ta róża, ten kwiatek przepiękny, bardzo za niego dziękuję. I chciałbym wszystkim paniom w szczególności, które niedawno obchodziły Dzień Matki, ale też wszystkim seniorom, ojcom, dziadkom, taką różę symbolicznie przekazać, bo naprawdę zrobiliście coś wspaniałego dla Polski i bardzo wszyscy wam za to jesteśmy wdzięczni" - powiedział.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#koronawirus

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo